• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jekasus - майстор
GalinBelos написа:
От време оно че до ден днешен всички битови ел. инсталации се изпълняват така ,
В някои панелки кабели вървят под замазката и се разклоняват в всеки подов контакт има и вариант с разклонителна кутия под контакта.
Този вариант е забравен по неясна причина и остана основно само тоя с грозните капачки под тавана.
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Глупости бавна била защитата.
Нещо да прочетеш спецификацията на АП-тата?
nikolov333 - майстор

Прикачен файл

Tripping.jpg
Tripping.jpg (44.72 KиБ) Видяна 1303 пъти
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Ето чети и ти.. http://www.etigroup.eu/levels-2?view=id ... =002141514
Чета. Значи както виждаш до 1.5In сработването не се знае кога точно ще стане. До 3600 секунди - това си е цял час бе. С други думи вместо да изгаси на 16А, предпазителят спокойно може да държи 1 час близо 24А :-D
Ха сега кажи ми, ако го претовариш тоя контакт 10-тина дни по ред с 24А по 1час, какво ли ще му се случи? :partyman:
valentino76bs - майстор
GalinBelos написа:
И в колко от тях си видял проект където не се тръгва с 4 квадрата , и спусъците да са по 2.5 мм. ? От време оно че до ден днешен всички битови ел. инсталации се изпълняват така , но някои хора дето вчера за пръв път пипват кабел ,решили че това е грешно и те знаят най-добре , щото видиш ли те го били направили така .
Дрън,дрън ....от къде си ги измисляте тези неща да ви се чуди човек.
Не казвам ,че няма такива изпълнения ,има разбира се ...но тва в червеното :axe:
Дай да говорим с факти при мен имам няколко проекта готов съм да ги разлистя и снимам като доказателство на обратното твърдение.
А извинявай ама са от Бургас то тука може да са други законите...
nikolov333 - майстор
sinfon написа:
nikolov333 написа:
Ето чети и ти.. http://www.etigroup.eu/levels-2?view=id ... =002141514
Чета. Значи както виждаш до 1.5In сработването не се знае кога точно ще стане. До 3600 секунди - това си е цял час бе. С други думи вместо да изгаси на 16А, предпазителят спокойно може да държи 1 час близо 24А :-D
Ха сега кажи ми, ако го претовариш тоя контакт 10-тина дни по ред с 24А по 1час, какво ли ще му се случи? :partyman:
Казах ти, че моя 10А АП пада за <1сек с товар на InRush current 13-14A.. от студен старт тоест без да е имал товар преди това..
Също казах, че има вариант кръговете за контакти да се защитават и с 10А АП.
Има и такива случаи когато с АП25А им пада "бушона" и слагат 40А.. :shock:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t= ... 5#p4255644
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Казах ти, че моя 10А АП пада за <1сек с товар на InRush current 13-14A.. от студен старт тоест без да е имал товар преди това..
Какво е при теб честно казано не ме интересува, човек. Има си спецификация. Има си гарантирани показатели. Останалото са свободни съчинения. Твоят предпазител значи е дефектен.
Има вариант за 10А предпазители. А има вариант и въобще да не се пуска инсталация и да си свети на свещи, да направи дупка в тавана и едно огнище в хола да си готви и да се топли.
nikolov333 - майстор
Глупости.. ей ти един проект за инсталация тук там с някой кръг контакти на 16А..

Прикачен файл

PIC_7100 (1).JPG
Последна промяна от nikolov333 на пет фев 17, 2017 9:33 pm, променено общо 1 път.
sinfon - специалист
nikolov333 написа:
Глупости.. ей ти една интересна схема тук там с някой кръг контакти на 16А..
Много добре знаеш, че тая схема е създадена, за да се вмести в някакви изисквания. И че никой не би сложил 4мм2 кабел на 16А контакт, защитен с 10А предпазител.
nikolov333 - майстор
Така де..ама и дтз-тата над тях са по-25А/30мА на 2-ва кръга, та няма да е съвсем фиктивен проекта.. още повече, че главния АП е 50А. Що тогава са ги наслагали тия 4мм2.. като могат да ги наплякат на 2-ва кръга по 25А :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Подмяна на старата ел. инсталация с нова?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: