Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
Разкачай идиотските автоматики и си зареждай акумУлатора. Говориш за ограничаване по ток, а аз виждам ограничаване по напрежение, което не е гаранция за 100% заряд на акумулатор - такива схеми са ОК за UPS, но за зареждане на автомобилен акумулатор са жив ташак.
go_gata - помощник
galionov42 написа:
И аз така мисля за потенциометъра...
Като меря ценеровия диод без да го разкачам от схемата,пропуска само в една посока...
А ценера е 1N4744A ,15v/1w
Да не е слаб?
Не слушай глупости, че ценера ти не е за 15 волта, точно за 15 волта ти е ценера. Схемата е елементарна, но явно ти изобщо не вдяваш от електроника, също като този, който ти дава акъл да махаш греца :lol:
gogo7777 - майстор
Да де аз съм гледал 1N4741A, а не 1N4744A.
И защо да не пробва да махне греца. Само слага един диод последователно на ценера с катода към маса....Нещо такова
Прикачен файл:
g6.JPG
g6.JPG (6.9 KиБ) Видяна 1078 пъти
preslav - майстор
Грец, ценер, диод - селеновите изправитеи грец ли са? А един грец 10 А с какъв радиатор трябва да е? Един изправителен диод от жигулско динамо с какъв траф можеш да го "опукаш"? Ако напрежението на клемите на акумулатора достигне 18 Волта ще гръмне ли акумулатора? Ако амперметъра на "Москвича" шкали на повече от 20 Ампера значи ли, че акумулатора е 200 Амперчаса? Може ли акумулатор да е напълно зареден с плътност на електролита 1.21?
http://www.zxz-battery.eu/bg/index.php/ ... na-bateria
plamen6703 - майстор
Отиде коня в барата :lol:
Не е задължително всеки да пише по темата само по причина, че е виждал акумулатор и зарядно за акумулатор. Селеновите стълбове мога да бъдат и половин "грец", а може и да не бъдат "грец" :-D
preslav - майстор
Тъй както ма гледаш дали един акумулатор и едно зарядно съм видял?
Всеки знае себе си, един сее боб, друг боб яде, ама акумулаторът не е като торба боб - както казваше майстора ми "акумулаторът е като жената - не се ли грижиш за него те напуска".
plamen6703 - майстор
Не те виждам, но като чета разбирам, че само си виждал и ползвал акумулатори и зарядни, в което няма нищо лошо, не всеки е задължително да разбира от ремонт на електронни устройства... За всеки има място под слънцето, един ще ползва такива устройства, друг ще ги ремонтира като се повредят... Не може всеки да разбира от всичко, освен, ако не е "всестранно" развита личност като този, който спечели изборите :lol:
preslav - майстор
plamen6703 написа:
Не те виждам, но като чета разбирам, че само си виждал и ползвал акумулатори и зарядни, в което няма нищо лошо, не всеки е задължително да разбира от ремонт на електронни устройства... За всеки има място под слънцето, един ще ползва такива устройства, друг ще ги ремонтира като се повредят... Не може всеки да разбира от всичко, освен, ако не е "всестранно" развита личност като този, който спечели изборите :lol:
Благодаря за сравнението - и все пак няма как да бъда бат ББ, акумулатор и електронно устройство трудно ми се вписват в съзнанието.
Здраве да е и по-здрави акумулатори на всички!

Тема "Проблем със зарядно за акумолатор?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: