• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sinfon - специалист
kolev_k написа:
Ти добре ли си?
Извинявай, ама и аз това теб щях да те попитам?
plamen6703 - майстор
kolev_k написа:
Имаме понижаващ траф(трифазен) от 20kV на 0.4кV на който вторичната намотка е триъгълник или звезда без заземен център(т.е. един вид разделителен трансформатор).Въпроса е ще ме изтряска ли тока ако се уловя за едната фаза на ниското напрежение?Вариант 1:нямаме никакви жици след трафа.Вариант 2:имаме кабел под земята или въздушна линия(говоря за ниското напрежение)
Работиш електроцентрала и няма как да не знаеш, че правилника за безопасност допуска някои изключения при работа под 1000 волта.
Примерно, работещият има потенциала на тоководещата част до като се опира, но е изолиран от земята!
Другият вариант е работещият да има потенциала на земята, но е изолиран от тоководещата част, по която се работи.
iliya_i - майстор
Колев, я си смени ртаботата, докато е време! Щом задаваш такива въпроси, или ти нхе си за работата, или работата не е за теб! Те тези 20 kV, макар и незалемени си имат капацитет спрямо земята. А сещаш ли се какво става, като пипнеш зареден кондензатор :rolleyes:
zz_stefanov - майстор
Той ще пипа откъм 400V само едната фаза. Ми нека да е вариант 1 без закачен консуматор - дали пак няма да го трясне тока.
tzetz009 - специалист
Въпреки , че съм вече на четвърта бира картинката на HIDRAZIN ми прилича на ........ трифазно късо ! :?
tzetz009 - специалист
Вземете един запален монофазен агрегат . На всеки извод има потенциал равен на половината от изходното напрежение ! Като се знам как ме пердаши тока и как няма идеални диелектрици не бих пипал нищо !
hidrazin - майстор
tzetz009 написа:
Въпреки , че съм вече на четвърта бира картинката на HIDRAZIN ми прилича на ........ трифазно късо ! :?
tzetz009 написа:
Вземете един запален монофазен агрегат . На всеки извод има потенциал равен на половината от изходното напрежение !
Спирай пиенето - ясно е че не мое да носиш.
:partyman:
sinfon - специалист
hidrazin написа:
...
Стига прави късо. "Волтьо Волтажев волтажеше волтажи на оволтажените волтажници.
- Ще намалям волтажа и ще ходя да пазаря волтажи - каза Волтьо и продължи да волтажи"
tzetz009 - специалист
sinfon , ПРЕКАЛЯВАШ ! :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Ще ме удари ли тока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: