• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Триста локума разтегна, но не отговори като човек наясно със законите в електротехниката. И темата аз съм я чел, ти обаче май не си. Назад казвах, че по този начин машина в завод си работеше много години без да е била в конфликт с правилата за безопасност.
plamen6703 - майстор
Hoвoceлckи написа:
Триста локума разтегна, но не отговори като човек наясно със законите в електротехниката. И темата аз съм я чел, ти обаче май не си. Назад казвах, че по този начин машина в завод си работеше много години без да е била в конфликт с правилата за безопасност.
И аз казах същото и в момента знам за такава машина като посочената от теб, но освен четене трябва и да се мисли върху прочетеното :-D
Теми като безопасност при работа в електрически уредби... за да не няма разтягане на локуми се обсъждат на място! На самият обект, с хората, които според квалификационната си група ще им се наложи да извършват определена специфична дейност! Поставят се конкретни цели и задачи и се следи за изпълнение!
Всичко друго е ала-бала и е несериозно да се обсъжда.
Hoвoceлckи - майстор
Ти някаква длъжност по безопасност ли заемаш?
Колегата според мен визираше опасност от капацитет на кабелите към земя. Но нито заглавието му е най-коректно (ако е така), нито се появи да уточни. Е, то след такова освиркване кой ли би се появил :-D
plamen6703 - майстор
Hoвoceлckи написа:
Ти някаква длъжност по безопасност ли заемаш?
Колегата според мен визираше опасност от капацитет на кабелите към земя. Но нито заглавието му е най-коректно (ако е така), нито се появи да уточни. Е, то след такова освиркване кой ли би се появил :-D
Преди време длъжността ми беше издаващ наряд, ако си от "занаята", а ми се струва, че си от занаята, знаеш, че има не малко случаи на такава длъжност да се изправи колега и да се "именува" пред прокурора и съда за това, че не е осигурил организационна и техническа безопасност за извършване на конкретен вид работа... Опази Боже да има и смъртен случай...
Колегата задал въпроса не знам към коя квалификационна група се числи, но екипите, с които съм работил не задаваха въпроси "Ще ме удари ли тока" :-D
Бяха добре подготвени и сигурни в действията си колеги, като всеки изпълняваше задълженията си според длъжностната си характеристика!
Аз съм от хората, които много ценят добре подготвените електротехници и добрата екипна работа!
sinfon - специалист
Аз като човек с първо придобита 3-та и 6-та образователно-квалификационна степен дали имам думата... :?
Айде, дори и да нямам думата. СПРЕТЕ С ТЪПОТИИТЕ. 20 киловолта, 400 волта. Като те убият няма голямо значение.
tzetz009 - специалист
Ако човек премерено не "дърпа котката за опашката" няма как да си усмири страха и да придобие увереност за работа под напрежение ! На мен доста пъти ми се е налагало да не спирам "тока" ! Ако никой не ти се пречка и работиш внимателно - става безпроблемно . Но винаги има едно "НО" . Физичния закон за запазване на импулса не се е променил ! Колкото по-добре те перне тока , толкова по ефектно се хвърляш от дървената стълба ! На младини го правиш с известен финес , ама вече поодъртяхме ! :partyman: :partyman: :partyman:
ben84 - специалист
tzetz009 написа:
На мен доста пъти ми се е налагало да не спирам "тока" ! Ако никой не ти се пречка и работиш внимателно - става безпроблемно
Мен пък са ме учили, че в подобни случаи трябва да има някой колега, който гледа какво правиш и да ти ритне стълбата при нужда.
tzetz009 - специалист
А-а-а , да ! Идеално е навсякъде да има по двама елтехници едновременно , но на много места и в много фирми това не се практикува !
engineer - специалист
Бааааа забавния форум. Почти се бях отказал от него, но май пак ще се завърна. На мега-въпрос --> мега-отговори.
Ми само факта че задаваш този въпрос, означава че тока задължително ще те тресне. Въпрос на време. Ама незнам после как ще пишеш без ръце.
Та не разбрах, колко е капацитета на трафото?
Hoвoceлckи - майстор
Мани го трафото, оди го издухай щом си такъв капацитет :callsign:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ще ме удари ли тока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: