• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Zlateff - специалист
Стига толкова по тази тема.Ще го удари тока и в двата случая!Край!Всеки си носи отговорността.Ако ще да се качва на някой автотрансформатор да пробва дали ще усети и 400-то кВ. :partyman: :partyman: :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
След като ти го казваш, явно няма възможност да не е така :!:
Zlateff - специалист
Е ако може и край на иронията! :-D
fox_vt - майстор
Zlateff написа:
Стига толкова по тази тема.Ще го удари тока и в двата случая!Край!Всеки си носи отговорността.Ако ще да се качва на някой автотрансформатор да пробва дали ще усети и 400-то кВ. :partyman: :partyman: :partyman:
Ти като гледам вече си се качил че и се хванал точно къде требе... :-D
Ники274 - специалист
kolev_k дай една снимка на трафа да го видим за какво животно става въпрос.
preslav написа:
Опс, 60 километра кабели на 100 метра корито ми идват малко в повече.
Даже са много повече
fox_vt написа:
Та по темата както птичето каца на 500 kV и нищо му няма, така и автора може да пипне и 400 волта,и двайсетте киловолта без да му стане нищо, но само ако се спазват условията на птичето.
Само дето над 20kv птичетата не кацат на жиците!
plamen6703 - майстор
Разбирай под "птичето" правилата за безопасност и всичко е ОК!
Освен за тези, които не е ОК и ще продължат да се навиват като глист на въдица и да разтягат локуми :-D !
Hoвoceлckи - майстор
Глей ся, какви правила на безопасност визираш в конкретния случай? Да си припомним, че говорим за ниско напрежение и развързан звезден център от земя. На килимче? Боти, ръкавици? Всеки техник машинално ще си направи проверките - било замерване, било окъсяване, пипане с опакото на ръката ... Оттам нататък винаги има как да стане пак беля, но - да не дава Господ!
kolcho - специалист
Уникална тема! Задалият въпроса електроспециалист вероятно вече знае отговора, меракът за пипане явно бе непреодолим. За съжаление, едва ли ще се появи пак, за да сподели впечатления - казват, че в моргата нямало нет...
:toimonster:
Hoвoceлckи - майстор
Ясно е, че си наясно какво е станало. Ще те помоля само да ни светнеш как точно се е затворила веригата на тока - от "фазата", през колегага ... ? Може би ще драснеш някаква картинка :prayer:
plamen6703 - майстор
Hoвoceлckи написа:
Глей ся, какви правила на безопасност визираш в конкретния случай? Да си припомним, че говорим за ниско напрежение и развързан звезден център от земя. На килимче? Боти, ръкавици? Всеки техник машинално ще си направи проверките - било замерване, било окъсяване, пипане с опакото на ръката ... Оттам нататък винаги има как да стане пак беля, но - да не дава Господ!
Имам предвид "Правилник за безопасност и здраве при работа в електрически уредби на електрически и топлофикационни централи и по електрически мрежи" Прочетох, че питащият работи в електроцентрала, но не е споменал като какъв работи в централата.
Има едни задължителни изисквания към персонала, както има и квалификационни групи.
Темата ми стана напълно безинтересна, защото се прелива от пусто в празно!
Сам можеш да се убедиш, ако имаш търпение да прочетеш всичко, че по темата взимат отношение и хора, които печат пилета, препичат филии и като цяло са много далече от електротехниката.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Ще ме удари ли тока?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: