Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sa60_89 - помощник
joro39 написа:
http://www.lidl.bg/bg/513.htm?id=1389 за 33 лв си решааваш проблемите даже и изключва.
Колега имам го подобно, но не върши кой знае каква работа.77ah неможа да го зареди както трябва (след две три паления и пак малее ).Пуснах го на селеновия и сега е "пушка" .
А пък имам и мерак да си направя един самоделен :)
zdravcho - специалист
Би ли дефинирал "подобно"? Аз защото имам същото и мога да кажа че съм доволен. Щом малее на 2-3 паления акуто, проблема може да е в акумулатора, дай повече разяснения. А като искаш да направиш зарядно за акумулатор си кръсти темата зарядно за акумулатор, а не токоизправител с траф на 24 волта. А и има доста теми във форума за зарядни за акумулатори - схеми, проблеми и т.н.
viewtopic.php?f=11&t=56316&hilit=%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%BE+%D0%B7%D0%B0+%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80
viewtopic.php?f=11&t=56127&hilit=%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%BE+%D0%B7%D0%B0+%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80
viewtopic.php?f=11&t=42699&hilit=%D0%B7%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%B4%D0%BD%D0%BE+%D0%B7%D0%B0+%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80
и....
petrov7111 - специалист
На 24-те волта закачаш греца, и последователно връзваш автомобилна крушка към акумулатора за ограничаване на тока. Ако искаш по-голям ток, то крушката ще е от светлините, за по-малък - от мигачите/стопове. Но трябва да го следиш да не надвишава 14,5 в. Ако искаш автоматика, ето ти една например :
https://www.aliexpress.com/item/20A-BSV ... 0.0.Sk5QKi
plamen6703 - майстор
sa60_89 написа:
joro39 написа:
http://www.lidl.bg/bg/513.htm?id=1389 за 33 лв си решааваш проблемите даже и изключва.
Колега имам го подобно, но не върши кой знае каква работа.77ah неможа да го зареди както трябва (след две три паления и пак малее ).Пуснах го на селеновия и сега е "пушка" .
А пък имам и мерак да си направя един самоделен :)
Въпроса е да натрупаш малко повече информация за акумулаторите :) Има разлика между това да зареждаш акумулатор и да дозареждаш акумулатор...
На теб предполагам ти трябва за дозареждане на акумулатор. Има разлика и в какво състояние е акумулатора ти. Ако акумулатора ти е обслужваем се отварят капачките и се проверява нивото и гъстотата на електролита, за последното е препоръчително да имаш и ареометър. Като цяло препоръчват акумулатора да се зарежда с ток равен на 1/10 от капацитета на акумулатора, но ако е силно разреден може да почнеш и с по-малък ток на зареждане.
Като цяло такава тема има във форума и ползвайки търсачката ще намериш един куп схеми за направа на токоизправители за зареждане на акумулатори.
Ориентирай се към нещо, което е просто и елементарно за изпълнение...
Zoro5 - специалист
GalinBelos написа:
Не че нещо но след греца ще получиш 16.8 V ,а не 11V .
Ще ги получиш ,но само ако не си забравил да сложиш и един по-якичък електролитен кондензатор. :wink:

Само с изправител няма да стане работата , трябва си схема за зарядно.
ivan_v - специалист
Аз зареждам с такъв регулатор
https://www.aliexpress.com/item/New-Arr ... b9e7e6ecc6
до 8 ампера не грее.
GalinBelos - специалист
Zoro5 написа:
GalinBelos написа:
Не че нещо но след греца ще получиш 16.8 V ,а не 11V .
Ще ги получиш ,но само ако не си забравил да сложиш и един по-якичък електролитен кондензатор.
Съвсем невярно . И ти вземай мултицета и мери . Електролитния кондензатор се слага за изглаждане на пулсациите , а не за повишаване на напрежението . :cool:
plamen6703 - майстор
GalinBelos написа:
Zoro5 написа:
GalinBelos написа:
Не че нещо но след греца ще получиш 16.8 V ,а не 11V .
Ще ги получиш ,но само ако не си забравил да сложиш и един по-якичък електролитен кондензатор.
Съвсем невярно . И ти вземай мултицета и мери . Електролитния кондензатор се слага за изглаждане на пулсациите , а не за повишаване на напрежението . :cool:
Повече четене не е навредило на никой, няма да навреди и на теб!
Хубаво е да коригираш мнения, но не е хубаво да го правиш при липсата на необходимата подготовка за това!
Имаме входящо променливо напрежение, което се измерва по неговата ефективна стойност, а изправеното напрежение след кондензатора без товар по амплитудна стойност е приблизително 1.4 пъти по-голямо от ефективното :)
При натоварване вече ще намелее, но това е друга "бира" и като цяло нещата клонят към повече четене и спазване на правилото, че бързата кучка слепи ги ражда :)
shotik - майстор
Аз мога да предложа един стабилен токоизправител за 6/ 12/ 24 волта до 10 ампера , с охлаждащ вентилатор за 45 лева. Ако има заинтересовани , ще го снимам и покажа.
Zoro5 - специалист
GalinBelos написа:
..Съвсем невярно . И ти вземай мултицета и мери ...
Добре ,ама вземи и ти измери ,че да станем трима .
Така както уверено пишеш ,някой може да реши, че си прав. [-X
Три пъти мери - един път пиши! :!:

Тема "Как да направя токоизправител с траф на 24 волта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: