Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DundyTheCroc - майстор
Не са само китайците, купих си фурна за вграждане на немска фирма, сглобката в Полша. На фурната и дават мах 3.5 киловата, идва с кабел 1.5мм2 със щепсел :)
nikolov333 - майстор
В Техномаркета днеска снимах един 80л. Елдом 3kW на щепсел, предполагам и на Атлантик има такива, но принципно повечето им модели са с монтиран кабел, без щепсели, т.е.са подготвени за твърда връзка и в инструкциите им за монтаж това си е коректно описано..

Прикачен файл

2017-03-04-20-46-29.jpg
zdravcho - специалист
Градски, има, има такива бойлери. Преди 2-3седмици на шурито му текна не знам колко годишното Теси. Хареса си пак Теси, от тези дето сега ги рекламират с дигитално управление през Ви-Фи. Еми 80л бойлер, 2,4kW с монтиран захранващ кабел със залят щепсел. Не обърнах внимание за сечението на жилата, но въобще няма да се изненадам ако е 3х1,5мм2. Даже май ще да е толкова, щото не ми се видя да е много дебел като за 3х 2,5мм2. И в инструкцията си пише, че при каквато и да е намеса по бойлера - гаранцията отпада! Разбирай да му отвориш капака, да му махнеш въпросния кабел и да го захраниш с подведения излизащ от стената кабел.
nikolov333 - майстор
То сечението на кабела в същност не е проблем..1.5мм2 си достатъчен за тока при тази малка дължина. Проблем може да има в контакта между пластините на контактния излаз и щепсела..
zdravcho - специалист
Абе не е, ама на границата, всичко вече е направено на границата. Отделно излишни връзки и контакти във веригата, а и да не омаловажаваме нуждата от контакт в помещение с доста повишена влажност. Все неща които на мен не ми харесват лично. Но това няма никакво значение, щом както каза Хидразин
hidrazin написа:
По "магазините" ще ти подадат всичко което им носи някаква печалба.
...същото важи и за производителите.
FM STEREO - специалист
Не съм съгласен с това,че ако го отвориш и му махнеш кабела и го свържеш на твърда връзка отпада гаранцията! Намеса да пипаш,изменяш окабеляването вътре в него, електрониката да ама,че си го свързал към твой излаз не!
nikolov333 - майстор
В инструкциите за инсталация и гаранционните карти би трябвало условията за гаранция и монтаж да са си описани, друг въпрос е как ги тълкуват сервизите..
zdravcho - специалист
FM STEREO и аз не съм съгласен амаааа кой ме пита. Цитирам указания от упътването. Ти кажи как ги тълкуваш.
"Забраняват се всякакви промени и преустройства в
конструкцията и електрическата схема на бойлера. При
констатиране на такива гаранцията за уреда отпада. Като
промени и преустройства се разбира всяко премахване на
вложени от производителя елементи, вграждане на
допълнителни компоненти в бойлера, замяна на елементи с
аналогични неодобрени от производителя."
Ама ние как ги тълкуваме няма значение, важното е производителя или оторизирания техник как ги тълкува. Ако махането на въпросния захранващ кабел се разбира като промяна на нещо вложено от производителя - гаранцията отпада. Може пък това да е далечния замисъл - лишават се от допълнителни разходи по гаранционно обслужване.

http://www.tesy.com/public/files/produc ... 26/326.pdf - 3та страница
FM STEREO - специалист
Да,изтеглих файла и прочетох всичко,споменава се за замяна на шнура от сервизен техник и квалифицирано лице с оглед на безопасност. Според мен най добре е да се свържеш фирмата и да ги попиташ дали може да се махне шнура и да се подвърже към твоят кабел.
zdravcho - специалист
Това ли имаш предвид
"• Ако захранващия шнур (при моделите окомплектовани с такъв) е
повреден той трябва да бъде заменен от сервизен представител
или лице с подобна квалификация за да се избегне всякакъв риск."
че друго касаещо казуса не видях :?

Тема "2.5mm2 кабел за 1000w уред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: