• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
olelemaiko - специалист
justboneswth написа:
Здравейте, понеже ми предстои ремонт съм изправен пред една дилемка. Много ми се иска да си сложа доста контакти във всички ъгли на стаята, но се отоплявам на твърдо гориво и камината доста напича стената, а това води до стопяване на контактите. Не мога да си позволя да оставя едната стена без контакти, понеже в бъдеще може да изместя камината в друг ъгъл на стаята. Съществува ли някакъв ввариант хем да сложа контакти, хем да не се стопят. Мисля си за нещо като да се инсталира контакта без пластмасовото капаче и да се сложи някакъв метален похлупак за защита докато не се ползва, но не знам има ли такова нещо изобщо. Всички идеи са добре дошли, благодаря предваритвлно
От най близката разклонителна кутия , си пускаш кабели от този типhttp://www.filkab.com/files/category_fi ... 485_bg.pdf.Избираш си ги по сечение и брои жила , и ги оставяш чакащи в контактни кутии. Снимаш - скицираш с размери. Да имаш местоположенията , когато ти потрябват.Изреже си кръгли подложки от каменна вата. Налагаш първо тях , и замазваш с гипс.Замазването да стане на два-три етапа.
vk - специалист
Силиконови кабели трябва да ползуваш от разклонителната кутия до контактите. Такива се ползват в печки, фурни и други. Малко са по-скъпи но за неголеми растояния става. 1-1.20 лв е метъра за 1.50 кв.мм, а коло 1.60-1.80 лв е за 2.50 кв.мм сечение.
  • 1
  • 2

Тема "Как да предпазим контактите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: