• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Elk
ben84 написа:
Сигурен ли си, че е механически правилно инсталиран към прекъсвача?
Спре ли тока трее да го проверяваш кога е "дошъл". Инак само нема да се включи.
За какво ти е???
По-добре ДТЗ си инсталирай, ако те притеснява нещо.
Знаеш ли как да сдвоиш проводниците?
Инак те така го "вържи" и чекай да се понижи или повиши напрежението, че да видиш дали работи:
Благодаря.
Точно на такъв отговор се надявах-изчерпателен.
Механически са свързани и мога да сдвоя проводниците,но това,че трябва ръчно да го рествам след като дойде тока обезмисля всичко.

Проблема при мен е честото спиране на тока.
Много често има повреди,а и при буря на първата гръмотевица тока спира някаква защита ли сработва в трафопоста,не знам.
Също така понякога след като е спрял и го пуснат е много слаб и някои уреди не могат да се включат,а само лампите мъждукат.
Това беше целта на монтажа,но както казах,при положение,че не сработва след идването на тока всичко се обезмисля.
Би ли ми дал някакъв съвет,какво друго мога да предприема?
fox_vt - майстор
Купуваш си защита като сама възстановява захранването като тази която коментирахме по горе. Ако не те устройва цената може и по скъпа. Но трябва да имаш място във таблото тъй като заема повече място. Ако се решиш на такава ще си пуснеш отделна нула от шината и ще бараш само главния фазов, да не окепазиш нещо със затягането на нулата иначе.
todortv - майстор
fox_vt написа:
....

Пп като малък бях намерил едни транзистори със разглобяем корпус. Представляват една капачка оформена като шестостен която се завива към долната част. Вътре има две шайби полупроводник някакъв едната двойно по дебела и между тях пластина за средния извод. Двата крайни извода като пружини притискат двете шайби. Та този елемент най вероятно се е правил на ръка.
Това е PTC за ВТ 84/85, попаднало у вас от отсреща през реката, където ги правеха. :lol:
FM STEREO - специалист
Elk написа:
Също така понякога след като е спрял и го пуснат е много слаб и някои уреди не могат да се включат,а само лампите мъждукат.
Изгаря високоволтов предпазител на страна "Средно напрежение" на трансформатора, или трафа си заминава или се претоварва ако е с малка мощност. При мен преди години ставаше същото когато незаконното енерго на Бат Сали функционираше. ЕРП-то да си оправят товара на трафа и стойностите на предпазителите на изводите на страна "Ниско напрежение" на трансформаторът. А това с гръмотевиците вероятно сработва някоя релейна защита на далекопровода.
krasi92 - майстор
Бат Салито да не се е узаконил вече.
FM STEREO - специалист
:-D Не е, пуснаха законен ток в махалата и сега няма проблеми.
Elk
fox_vt написа:
Купуваш си защита като сама възстановява захранването като тази която коментирахме по горе. Ако не те устройва цената може и по скъпа. Но трябва да имаш място във таблото тъй като заема повече място. Ако се решиш на такава ще си пуснеш отделна нула от шината и ще бараш само главния фазов, да не окепазиш нещо със затягането на нулата иначе.
Това китайското върши ли работа и като предпазител.Идеята е,че ако махна текущата защита и главния предпазител,ще имам място колкото за него.
Препоръчайте ми нещо което заема място колкото за два предпазителя,но да е комбинирано г.предпазител и напреженова защита.
hidrazin - майстор
Elk написа:
1.Това китайското върши ли работа и като предпазител.
2.Препоръчайте ми нещо което заема място колкото за два предпазителя,но да е комбинирано г.предпазител и напреженова защита.
1. Не.
2. Такова животно няма.
3. Козата си сака пръч.
:partyman:
nikolov333 - майстор
Има една интересна комбинация от ДТЗ, предпазител и максимално напреженова защита+защита от размяна на L/N, прекъсване на нула или заземяване и опасен потенциал на нулата, но не отговаря на изискването за 2 места в таблото...

Прикачен файл

limat.jpg
hidrazin - майстор
Интересна, интересна, колко да е интересна?
Важното е че не изпълнява условието да се побере на мястото на две монофазни АП-та.
Иначе решения бол.... Включително и тези по-горе.
:partyman:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Зануляване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: