• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fox_vt - майстор
Ей хидра в тебе ми беше надеждата да си го виждал това чудо :-D . Може и да не е транзистор ама на външен вид го докарва на такова :lol:
Инак разбирам защо сте докарали тая тема до тука никой нищо не чете и разбира.... никъде не съм казал че това е за защита на хора, просто евентуално ще изключи. А това че я има е по добре от това нищо да няма.... малко в стил божинката го казах ама айде :lol:
Обзалагам се че пламен и николов биха си купили това на тройна цена щото видиш ли е по качествено. Пък може да разчитат на някое дт3 пак произведена в китай или със китайски части :lol: :lol:
DMN - майстор
fox_vt, аз обаче за друго се замислих - принципа на работа на това устройство, което използваш :? :
Прикачен файл:
2017-03-14_223950.png
Не знам вътре какво има, някакво реле може би. Ако е така точно там ми е въпроса - как се управлява то(може би има малко електроника) и какво е релето - с нормално затворени контакти или с нормално отворени. Ако е с нормално затворени контакти, то при отпадане на нулата, фазата ще премине през релето. Това лесно може да се провери с мултицет де, ама предполагам, че вече си го сложил в употреба :) .
plamen6703 - майстор
Спрямо мен изгуби облога :-D На работа ползвам един UPS за компютъра, а у дома един "UPS" за циркулационната помпа на парното :)
Давам апартаменти под наем в курортен комплекс и там инсталацията в апартаментите ми е изградена с ДТЗ от най-долнопробните "китайци", но инсталацията е по проект с подпис и печат :lol: В Бг е важно да го докараш до подпис и печат... :cool:
Каквото е качеството на строителството на апартаментите ми, такова е качеството на изпълнение на ел.инсталацията, нито по-високо, нито по-ниско... но последното не е сигурно дали не е по-ниско :partyman:
hidrazin - майстор
Е ами виждал съм го това чудо но даже не помня в кои точно телевизори го слагаха.
:partyman:
P.S.
какво е релето - с нормално затворени контакти или с нормално отворени
Ми що питаш? То на него си е нарисувано. :-D
Вътре си има реле с един нормално отворен контакт - за фазата. И електроника.
Изображение
fox_vt - майстор
Първата ми работа беше да го отворя да видя кво има вътре но чак релето не съм разглобявал. Целта беше да се убедя че релето е 100 А че китайците са изобретателни :-D а и самото устройство е доста тежко. Та при тестовете дали ще изключи при ниско напрежение, като спра тока и релето цъква. То няма как е със затворен контакт защото при спиране на тока и последващо пускане електрониката първо проверява дали напрежението е във норми и чак тогава пуска релето. Затова си мисля че при проблем със нулата е възможно да изключи, като това е дефект/ефект който не е търсен все пак е предназначена за друго.
hidrazin - майстор
При проблем с нулата може да изключи а може и да не изключи.
При двупроводните инсталации понякога се получава следното.
При отпадане на нулата от доставчика инсталацията се опива да си "вземе" нула от някой уред - например металните тръби на занулен бойлер.
Тогава всичко тръгва да работи на някакво понижено напрежение.
Колко понижено - според зависи но може и да не е достатъчно ниско за да изключи релето.
Тогава "нулата" в този момент ще има "покачен" потенциал от 40-50-60-70 волта.
А това също не е безопасно напрежение, особено в баня.
Иначе да, има известна полза от от това реле относно безопасността, но както казах то не е за тази работа.
:partyman:
muhala - майстор
fox_vt написа:
...
Пп като малък бях намерил едни транзистори със разглобяем корпус. Представляват една капачка оформена като шестостен която се завива към долната част. Вътре има две шайби полупроводник някакъв едната двойно по дебела и между тях пластина за средния извод. Двата крайни извода като пружини притискат двете шайби. Та този елемент най вероятно се е правил на ръка.
Това няма как да е транзистор. Явно нямаш представа какво е транзистор.
По-скоро са били два диода.
plamen6703 - майстор
muhala написа:
fox_vt написа:
...
Пп като малък бях намерил едни транзистори със разглобяем корпус. Представляват една капачка оформена като шестостен която се завива към долната част. Вътре има две шайби полупроводник някакъв едната двойно по дебела и между тях пластина за средния извод. Двата крайни извода като пружини притискат двете шайби. Та този елемент най вероятно се е правил на ръка.
Това няма как да е транзистор. Явно нямаш представа какво е транзистор.
По-скоро са били два диода.
По-скоро или най-скоро е без всякакво значение за какво става дума, защото няма нищо общо с темата.
По-скоро при мен са идвали в сервиза "майстори" да търсят такъв "транзистор" и "два диода" http://radimex.eu/%D0%9F%D0%9E%D0%97%D0 ... 0%9D%D0%90 Наименованието е позистор, термистор, но ако ви харесва нека бъде транзистор, два диода, както кажете :-D
Участва във веригата за размагнитването на кинескопите на старите "батали" примерно като "Електрон" и "Велико Търново". :partyman:
Elk
Здравейте.
Извинявам се,че се намесвам по подобен начин в тази тема,но ще Ви бъда много благодарен,ако ми помогнете за свързването на напреженов изключвател,който коментирате по-горе.А именно http://www.polytransferelectric.com/pro ... 90&lang=bg.
От доста време си стои в ел.таблото без да е свързано.Прилагам и лаишка схема на таблото ми.
Прикачен файл:
Untitled.png
Untitled.png (20.6 KиБ) Видяна 1557 пъти
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Зануляване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: