• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
GL78 - специалист
темата е обсъждана много пъти, но пък...от майстори разбрах, че на електроуредите зануляването по корпус е добре да се премахне-двупроводно захранване на АТ
ESPACE - майстор
Големи Майстори познаваш
Hoвoceлckи - майстор
В апартамента на тъщатата - да :idea: Само че ги изпрати тях да го направят, че файдата е никаква ако след това влезеш в затвора
plamen6703 - майстор
АТ принципно може да е апартаментно табло :)
Човек най-вероятно е искал да каже нещо във връзка с ДТЗ и "третият" проводник, но толкова е могъл да разбере от приятелите си "майстори", толкова е споделил :)
DMN - майстор
Аз доколкото разбирам искали са да кажат, че при двупроводна инсталация и занулени корпуси на уреди, при отпадане на нулата и включване на електроуреда, фазата "излиза" на корпуса. Ако се случи това, то наистина зануляването се явява опасно. И според мен зануляването е нож с две остриета, но е по-добре да го има все пак - само да няма проблеми с нулата.
:partyman:
Christo - майстор
Чакай малко сега.... Да отпадне нулата е една събитие. Да пробие фазата към корпус-друго. При класическото шуко, нулата веднаж отива в консуматора и отделно по друг проводник до корпуса(разделят се в щепсела). Каква е вероятността едновременно да се прекъсне нулата и фазата да отиде на корпус?
DMN - майстор
Christo написа:
Чакай малко сега.... Да отпадне нулата е една събитие. Да пробие фазата към корпус-друго. При класическото шуко, нулата веднаж отива в консуматора и отделно по друг проводник до корпуса(разделят се в щепсела). Каква е вероятността едновременно да се прекъсне нулата и фазата да отиде на корпус?
Ако проводникът на захранващата нула поради някаква причина прекъсне в конктакта, в разклонителна кутия, в апартаментно табло, в електромерно табло, в някъде си по-напред, какво става със зануления корпус на уреда при включването му, печка например? Пак си помисли добре. В друга тема казах, че тази материя не ми е професия, но като гледам професионалистите тук как се държат надменно, и как разсъждават, надявам се и ти да не си квалифициран електротехник, иначе въпроса ти е ...
:partyman:
Последна промяна от DMN на съб мар 11, 2017 8:59 pm, променено общо 1 път.
stridata - специалист
DMN написа:
Christo написа:
Чакай малко сега.... Да отпадне нулата е една събитие. Да пробие фазата към корпус-друго. При класическото шуко, нулата веднаж отива в консуматора и отделно по друг проводник до корпуса(разделят се в щепсела). Каква е вероятността едновременно да се прекъсне нулата и фазата да отиде на корпус?
Ако проводникът на захранващата нула поради някаква причина прекъсне в конктакта, в разклонителна кутия, в апартаментно табло, в електоремерно табло, в някъде си по-напред, какво става със зануления корпус на уреда при включването му, печка например? Пак си помисли добре. В друга тема казах, че тази материя не ми е професия, но като гледам професионалистите тук как се държат надменно, и как разсъждават, надявам се и ти да не си квалифициран електротехник, иначе въпроса ти е ...
:partyman:
А какво се прави когато си с двупроводна инсталация?
DMN - майстор
stridata написа:
А какво се прави когато си с двупроводна инсталация?
Нека професионалстите, които пишат във форума ти отговорят. Има начин при отпадане на нулата да прекъсне и фазата, ама тук има хора, на които това им е професия, нека те да кажат.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Зануляване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: