Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
root666 - специалист
Бойлер Теси, спря да нагрява. Копчето за включване на гео свети, но отделната лампичка че работи нагревателя - не.


Изображение

Терморегулатора и защитата са в един корпус. Като го въртя. се чува че цъка терморегулатора. Вадя си извод че е защитата. Но не виждам копченце за ресетване на зашитата?


Изображение


Има ли такова копченце, или да сменям целия терморегулатор?
iliya_i - майстор
Има. Виж двете дупки под регулатора на снимката. Мисля, че беше в долната. Бъркаш с нешо тънко.
root666 - специалист
Моя терморегулатор няма такива дупчици, ето реална снимка


Изображение
fox_vt - майстор
Тия дупки са за глимката показваща че нагревателя работи. Ако има копче за ресетване то дръпваш кабела на лампата от регулатора и бъркаш вътре. Ама дали ще има копче...
iliya_i - майстор
Свали бялото лостче и виж под него, в ляво на твоята снимка.
Изображение
На тази снимка е отгоре, дупчицата над лостчето, там където има стърчащ ограничител
root666 - специалист
Да, копченцето беше под лостчето, благодаря.
c_gul - напреднал
Преди години ми обясниха, че е нормално защитата да сработи при първоначален пуск на уреда. И за да не губя гаранцията направих среща в Плевен, идвайки от Севлиево. Ресетна, описа в гаранционната карта и го закарах. Така че тази защита явно е детска болест на Теси. Обадете се в сервиза.
rado_ev - специалист
Само да допълня, за бъдещи ремонти, че не е необходимо да се сваля белия палец от жълтата врътка, от терморегулатора на първата снимка. Палецът е конструиран така, че като се завърти на максимално положение се осигурява достъп до пъпката на термозащитата. С тънка отверка се включва пъпката на термозащитата през технологичното отворче на палеца. Все пак трябва да се знае предварително, че точно там се намира механизма за възстановяване на термозащитата. :)
root666 - специалист
Не е при първоначално включване, работил е 9 години, беше събрал две кофи котлен камък, който беше изкривил нагревателя под формата на буквата Т, не можеше да мине през фланеца. Хубавото е, че и терморегулатора и нагревателя са здрави. :supz:
zz_stefanov - майстор
Колко здрав е нагревателя. Такъв не бих го върнал обратно, а ще го сменя.

Тема "Термозащита бойлер Теси" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: