• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Двигателчетата от детски играчки имам няколко и са същите по форма, но по-малки на размер.
Междувременно го разглобих това двигателче и се оказа, че на четкодържатела и там коса и не дава контакт. В една от трите намотки има потъмняване и показва с 3 ома по-малко съпротивление. След почистване и сглобяване, го пробвах на 12 волта върти. Като докопам време ще го пробвам и на Брауна.
Единия пин съвсем заводски е направен да контактува в корпуса. Металните пластинки от пиновете към колектора накрая имат пресовани "лапи" от графитен материал за четки. Щото на други двигателчета са само пластинките, някои накрая нацепени като метла.
Е това не ми е първия подобен сешоар, който поправям. Предният подобен беше на ГДР. И причината все идна и съща - намотана коса. Обаче се стопи, след като след поредната намотана коса отказа и термозащитата. Може и да ме лъжат спомените, но мисля, че двигателя с греца бе в паралел към част от нагревателя.
А да и на едно от моторчетата аз му видях сметката, като го пробвах без перката. Набра бясна скорост и изрони колектора. Играх си и го възстанових със смола и медни пластини.
Багериста - специалист
Постригваш жената и решаваш проблема в зародиш. :-D
kozl - майстор
Нема да стрижем, ще ремонтирам :wink:
Размери на ел.двигателчето:
Прикачен файл:
Braun 4485 hair dryer el-motor_.jpg
Braun 4485 hair dryer el-motor_.jpg (55.72 KиБ) Видяна 1426 пъти
krasi92 - майстор
В събота на битака сигурно ще намериш същия като твоя Браун почти без пари за части
kozl - майстор
Леле от кога не съм стъпвал на битака :?
Може и да нямеря, но каква е гаранцията, че работи :? Най-уязвимото е ел.двигателчето в този сешоар.
krasi92 - майстор
Едно левче за проба в близкото кафене
kozl - майстор
Забравих да спомена още една спънка по ремонта. Корпуса е фиксиран с една рапидка - тип "Y"(мерцедес), но с накрайниците, с които разполагах достъпа до главата беше невъзможен, защото дълбочината по дълга от тънката част на накрайника, а отвора с по-малък диаметър и няма достигане. С часовникарска отвертка тип Y не се получи захвата. След като го помъчих с плоски отвертки шлиците се заоблиха и вече варианти отверки се стопиха. Имам накрайници за развиване на скъсани болтове, но се оказа, че в комплекта нямам с подходящ диаметър. И в крайна сметка с бормашината с бургия 2,5 разпробих главата с Метабото и главата падна.
kozl - майстор
Сешоарът маша тръгна с отремонтирания ел.двигател. Докато го сглобявах по невнимание счупих шлица на една от пластините към въртящия се кабел, та се наложи да употребя и от наличната смола и за всеки случай изчаках 24 часа да си набере повече якост.
След 1 час стяга, но си беше още пластична. Може и да е от възраста и :?
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на сешоар Braun" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: