• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Xelian - помощник
Здравейте,

от години ми се налага много дейности с рязане, бичене, заостряне на колове, правене на рафтове, дори рязане на дървета за огрев и всички тези дейности ги извършвам на ръка с ръчния трион.
Искам да си купя хубав ръчен циркуляр, и маса за него, която да го превръща в статичен ,за да мога да правя точни разрези.
Имам въпроси колко трябва да е оптималния диаметър на диска, каква да е марката ,за какво да внимавам при покупката му.

Масата искам да я ползвам за фина регулация гледам някакви като:
http://www.onlinemashini.bg/nastolna-ot ... 1400w/7232
Изображение

Само,че е само масата и с циркуляра става много скъпо. НЕ знам, за това моля за помощ.
plamen6703 - майстор
На първо място да си наясно колко пари си склонен да изхариш за това, което си решил да купуваш и след като определиш бюджета да набележиш някои изделия, които отговарят на цената и чак тогава да се обсъжда нещо конкретно. Желая ти успешен избор :)
hidrazin - майстор
И на второ място какво общо има тъпия циркуляр с електротехниката? :?
:partyman:
mavryt4o - майстор
Интересно пише отрезна маса но това си е циркуляр.До колкото разбирам искаш същото ама да е без мотор само масата .После да си вземеш ръчен да ти и по-мобилен а като ти трябва за финна работа монтираш под масата и кроиш.Незнам как ще убедиш търговеца да си свали циркуляра и да ти продаде само масата!?! Правих тази операция преди време но в стил направи си сам.Взех си спарки тк-70 адска тежка и неудобна машина но за маса е екстра има сила и 7 санта хваща.Монтирах я на едно бюро на плота и стана същото е като маса за оберфреза вземи почети малко раздела е дърводелство и ще ти се поизяснят нещата.
Chefo77 - майстор
Избери си някоя евтина по-голяма машина за рязане на плочки или неработещ циркуляр от ОЛХ с прилично изглеждаща основа и му махни мотора.
Честно казано, за мен е луда работа да правиш една камара доработки и всеки път махни-сложи ръчния циркуляр, колкото и добра стойка да му направиш и колкото и лесно да е това. Но ти си знаеш.
mavryt4o - майстор
Chefo77 написа:
Избери си някоя евтина по-голяма машина за рязане на плочки или неработещ циркуляр от ОЛХ с прилично изглеждаща основа и му махни мотора.
Честно казано, за мен е луда работа да правиш една камара доработки и всеки път махни-сложи ръчния циркуляр, колкото и добра стойка да му направиш и колкото и лесно да е това. Но ти си знаеш.
:-D Така се почва когато нямаш пари но много мерак това е трудния начин.И смятам че е по-правилният и опит се трупа от колкото нищо да не правиш и да чакаш да ти се падне 6-ца та да се обурудваш професионално.А хубавия циркуляр е най-малкия дерт той сам ще дойде.
Chefo77 - майстор
https://www.olx.bg/i2/ad/metalna-masa-z ... 8c5d75e51a

Хубава, стабилна маса. Иска телена четка, грунд и боя и някоя друга планка. Няма нужда да налива пари в нова.
Xelian - помощник
Искам бюджет до +1200 лева за всичко, като може да го купя отделно.

Имам един стар статичен циркуляр с метална стойка и с мотор като наследство, но фини разрези много трудно се правят и зацикля на букови дъски и т.н. отвърта се дискът , не може да ги наточвам, няма ограничители за безопасност и ми се свидят пръстите и често казано ме е страх да го ползвам. Масата му е метална, но не мога точни разрези.

За това искам да речем разрез 70мм + маса отделно с регулация.

Имам 100 тина чамови греди 15 сантиметра, които с точни разрези може дори да се набичат на дъски и да спестя едно 200 лева при прехвърлянето на къщата.

На купешките маси може да се регулира височината на острието, ъгъл и т.н.


ПП. Темата електротехника съм я объркал моля преместете ми темата в правилния раздел :)
plamen6703 - майстор
Аз съм пишман дърводелец, но да се включа с мнение и да се присъединя към темата, че да мога да следя мненията на дърводелците, които много уважавам във форума. Това упражнение с греди 15 см. съм го правил и пак бих го направил на банцинг, не на циркуляр. Първо установих, че на циркуляра ми "яде" около 3 мм от материала на рязане, а на банцинга е около 1 мм. Отделно от това, сигурно поради малко опит, но си заклинвах диска и хубавото е, че имах моторна защита и изключва...иначе отивам на пренавиване на мотор :)... после си купих друг циркуляр с разцепващ клин, но и сега да ми се наложи да разбичвам такива греди, ще ги разбича на банцинга :)
mavryt4o - майстор
plamen6703 написа:
Аз съм пишман дърводелец, но да се включа с мнение и да се присъединя към темата, че да мога да следя мненията на дърводелците, които много уважавам във форума. Това упражнение с греди 15 см. съм го правил и пак бих го направил на банцинг, не на циркуляр. Първо установих, че на циркуляра ми "яде" около 3 мм от материала на рязане, а на банцинга е около 1 мм. Отделно от това, сигурно поради малко опит, но си заклинвах диска и хубавото е, че имах моторна защита и изключва...иначе отивам на пренавиване на мотор :)... после си купих друг циркуляр с разцепващ клин, но и сега да ми се наложи да разбичвам такива греди, ще ги разбича на банцинга :)
А ако нямаш вариант банциг ко прайм!? :? Незнам тея американци как с лекота я правят тази гимнастика на цискуляря вероятно ще е с freud с малко зъби аз бягам и от 5-ца да цепя ще се удавя от пушилка ама исках 100 зъба ее нати :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Избор на ръчен циркуляр с маса." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: