Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
IJAN - специалист
Трябва да вържа една печка на твърда връзка.От печката излизат 3 кабела ,от стената два-фаза и нула.Ако може да ми обясните подробно как става връзването. :cry:
ELEMENTAL - специалист
От печката излизат 3 кабела които са: фаза, нула и заземяващ.На фазата цвета обикновено е кафяв, червен или черен, на нулата е син, а на заземяването е жълт с зелени ивици.Фазата на печката си я връзваш към фазата на твърдата връзка, а нулата и заземяващия ги свързваш заедно към нулата на твърдата връзка.
Успех!
georgiarg - специалист
Преди това изключи напрежението. И внимавай с твърдата връзка да е направена хубаво, за да не се получи загряване в мястото на свързване на двата проводника.
liubitel - помощник
Уточнявам,че при черна фаза,масата е кафява.
т.е. Вариатите са :
черно-фаза,синьо-0,кафяво-маса;
кафяво-фаза,синьо-0,жълто-маса(Евро стандарт);
червено-фаза,синьо-0(при някои стари инсталации)

Оголваш жилата на 6см,свързваш фаза с фаза,0 с 0,маса с маса чрез здраво осукване на проводника с клещи,изолираш добре трите ръзки по отделно и накрая заедно,пускаш тока и ако не изключи предпазителя,то всич е о.к.
krasiorocknroll - специалист
На никого не препоръчвам да следи цветовете макар и да има правила.Най-добре да се използва мултицет или поне омметър!
liubitel - помощник
Прав си,винаги има и други варианти,които да те окъдрят за погребението ти. :sad:

Тема "твърда връзка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: