Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bube760205 - специалист
preslav написа:
bube760205 написа:
nikolovvd написа:
Този който е свързан за изправителните диоди (4-те до кондензатора) е филтровия и не го пипаш.
Диода в стъклен корпус би трябвало да е ценер за стабилизиране на напрежението, а черните 1N4007 са изправителните диоди.
Много Благодаря за съветите които ми даде..В първия удобен момент ще пробвам и ще пиша какво се случва! Но мисля,че с смяна на кондензатора,нещата ще се оправят!
Аз пък си мисля, че просто ти се занимава, в което няма нищо лошо!
Ако искаш си направи труда да пресметнеш колко повече ток ще ти изгорят 2-3-4-5 крушки по 10 Вата работейки 10-20 минути повече в денонощието - ще видиш, че гимнастиките са излишни, а пияндурника не можеш да го спреш да ти чукне датчика с дъното на бутилката.
То е така,но Датчика е на високо,около 4 метра ни е високо стълбището на партера и мисля,че ще му етрудно да го повреди! И мога ли да попитам,някой запознат ли е как мога да увелича обхвата на този тип модул... ако на края на кабелчето(антената) свържа антена от касетофон..дали няма да с еподобри обхвата?
Прикачен файл:
IMG_20170212_154424.jpg
plamen6703 - майстор
Като си го подкарал може и с антена да опиташ да видиш, че нищо няма да се подобри :) Стана ми интересно и ще си позволя малко оффтопик, във еврейски вход ли живееш, че такива "гимнастики" се налага да правиш :)
DMN - майстор
bube760205 написа:
И мога ли да попитам,някой запознат ли е как мога да увелича обхвата на този тип модул... ако на края на кабелчето(антената) свържа антена от касетофон..дали няма да с еподобри обхвата
Ама ти започна да скачаш от клон на клон(казвам го на шега), ще объркаш някого така :) . Темата беше за един вид датчици, сега отиде на друго.
Нищо не ти пречи да пробваш с антена от касетофон, нали? :)
bube760205 - специалист
plamen6703 написа:
Като си го подкарал може и с антена да опиташ да видиш, че нищо няма да се подобри :) Стана ми интересно и ще си позволя малко оффтопик, във еврейски вход ли живееш, че такива "гимнастики" се налага да правиш :)
Ами не не живея в Еврейски вход,но събирането на пари за разни консумативи е много трудно..... А аз искам като се прибирам или семейството ми да ми свети! Това с модула е друг проект за това питах за антената,за да не пускам нова тема !
plamen6703 - майстор
За модула ми стана ясно, че е за друго :) Усмихна ме с това като влезе друг след теб, че ще продължи да свети, а принципно това е предназначението :)

Тема "Импулсен датчик за движение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: