• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hristov1 - специалист
Благодаря ви пичове по късно ще пиша да видя какви са бушоните точно :) :-D
bdz43r - специалист
Прочетохте ли въпроса?
hristov1 написа:
ако случайно объркам нещо някога може ли да гръмне главния бушон долу докато го завинтвам
Да избухне и да те нарани - не, стига да слагаш оригинална нова вложка и на капачката да има стъкло. Ако объркаш нещо или по друга причина - да, ще има светлинен и звуков ефект. Същото се отнася и за всеки друг предпазител, автоматичен прекъсвач и т. н. Във всички случаи дори да сложиш винтов автомат с бутони, ще е по-безопасно да го отвиваш, което с нищо не променя риска от гърмеж при завиването.
hristov1 написа:
...преди няколко дни реших да проверя с фазомера дали някой е пуснал ключа и при допира на фазомера с фасунгата стана жестока фоерверка и незнам как съм жив фазомера стана въглен ама още работи де хах та доста се стреснах вода и ток та това ясно ..
Това не е от водата, а най-вероятно погрешка си направил късо съединение с фазомера.
preslav - майстор
hristov1 написа:
Благодаря ви пичове по късно ще пиша да видя какви са бушоните точно :) :-D
Пичовете са от Варна, Майните от Пловдив, Агентите в Бургас - за Бастърите не знам.
preslav - майстор
bdz43r написа:
Прочетохте ли въпроса?
hristov1 написа:
ако случайно объркам нещо някога може ли да гръмне главния бушон долу докато го завинтвам
Да избухне и да те нарани - не, стига да слагаш оригинална нова вложка и на капачката да има стъкло. Ако объркаш нещо или по друга причина - да, ще има светлинен и звуков ефект. Същото се отнася и за всеки друг предпазител, автоматичен прекъсвач и т. н. Във всички случаи дори да сложиш винтов автомат с бутони, ще е по-безопасно да го отвиваш, което с нищо не променя риска от гърмеж при завиването.
hristov1 написа:
...преди няколко дни реших да проверя с фазомера дали някой е пуснал ключа и при допира на фазомера с фасунгата стана жестока фоерверка и незнам как съм жив фазомера стана въглен ама още работи де хах та доста се стреснах вода и ток та това ясно ..
Това не е от водата, а най-вероятно погрешка си направил късо съединение с фазомера.
Къде се загуби - от Хитрино те няма?
hristov1 - специалист
Ами според мен е от водата преди години пак беше протекъл покрива и влагата стигна до полюлея на сесъдната стая който беше с 3-4 крушки вмомента в който включих ключа стана страшно кълбо тогава не съм питал нищо просто живея сам на голям етаж и някой от стаите не ги ползвам и така става.. :)
hristov1 - специалист
С тази стая къде даде на късо като допрях фазомера там лампата си работеше безпроблемно нищо не е пипано по инсталацията просто сложих гипс картон и надупчих прочата и явно е протекло от някъде макар и малко.. :)
krasi92 - майстор
Точно тези пластмасовите дето са с бастър копчета могат да ти направят такава беля дето ти е бедна фантазията.Толкива готино работят че се самозапалват и като ги видя на някое табло получавам панически атаки и ги атакувам с чука и в кофата като не ме интересуват възраженията на собственика на таблото и ги заменям с керамични .Ако искаш да го сменяш си вземи една кутийка и един автоматичен със съответният ампераж и с монтажа едва ли ще ти излезе повече от 20 лева
kolev_k - специалист
hristov1 написа:
Опасен ли е главния бушон?
Ами супер опасен е.Като минаваш покрай таблото с бушона(казва се предпазител)минимум 3 метра дистанция да спазваш.
FM STEREO - специалист
hristov1 написа:
Натискам копчето на бушона и спира тока нали така ?
След това го отвиваш и слагаш в джоба, за да не го включи някой друг. Осветлението трябва да бъде на отделен бушон 10А или 6А за да изключва той а не главният, добре е всички предпазители да са автоматични а не с влошка и то подсилени или преправени с телче, най вероятно е така при теб щом ти изгаря главният. Викни си квалифициран ел.техник да ти оправи таблото и подмени предпазителите!
  • 1
  • 2

Тема "Опасен ли е главния бушон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: