Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
enigma79 - напреднал
Искам да премахна оригиналната лампа и да я заменя с диод,проблема е че не мога да разбера кои кабели или кабел да дам на късо.Не мога и да намеря инфо с такава манипулация за тези модели с 5 кабела.Според схемата червен кабел N1 е CHO_RXD може би трябва да се даде на късо с N5 черен CHO_TXD но не съм сигурен.Линк със схемите
http://dox.abv.bg/files/listtree
Благодаря за всяка помощ свързана с тази манипулация

Изображение

Изображение

Прикачен файл

Screenshot_20170409-102023.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20170409-084636.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20170409-084802.jpg
MamaMy - майстор
Измери на лампата оригинално кои са замостените!
enigma79 - напреднал
MamaMy написа:
Измери на лампата оригинално кои са замостените!
Искаш да измеря тези 5 кабела,в самата лампа влизат само 2 захранващи кабела.Идеята е да има дъното информация че лампата работи,дефакто optocoupler които са три броя NEC 2581 затварят веригата,но за съжаление много обичам да правя късо :lol: та не рискувам да бъркам в optocoupler при включен проектор а и не съм такъв вещ в електрониката. :-D
MamaMy - майстор
Е защо като не си вещ в електрониката се хвана точно електроника да преработваш? Можеше да пробваш с мозъчна хирургия, кардиология, каменоделство и много други поприща. Венера Милоска също чака за ръце даже по дълго отколкото тоя проектор за ламба :-D
enigma79 - напреднал
MamaMy написа:
Е защо като не си вещ в електрониката се хвана точно електроника да преработваш? Можеше да пробваш с мозъчна хирургия, кардиология, каменоделство и много други поприща. Венера Милоска също чака за ръце даже по дълго отколкото тоя проектор за ламба :-D
Защото от толкова много уж майстори нито един не му се занимава,искат само да запояват кабелчета и да смучат много пари без да си напъват мозъка.Ха сега ми кажи как да си реша проблема?Аз съм съгласен да се консултирам с човек който има желание да реши проблема.И да попитам какво значи:
Е защо като не си вещ в електрониката се хвана точно електроника....
Аз съм достатъчно вещ да си направя ел.мрежата в къщи,да си поправя някои ел.уреди но и си знам до къде ми се простират възможностите та да не правя бели и глупости.......
hidrazin - майстор
Що да свързваш 1 с 5 ??? По 1-ви крак ти е сигнала за запалена лампа - там нивото трябва да е LOW при запалена лампа.
Това означава че трябва да го дадеш на маса - към 2-ри крак.
Пробвай. Нищо не губиш пък и то прожектор не е нещо особено добро.
А това с диода е друга бира. Никога, ама никога няма с диод дори и да се доближиш до това дето получаваш с лампата.
Пък и нова ламБа струва под 100 кинта.
:partyman:
enigma79 - напреднал
hidrazin написа:
Що да свързваш 1 с 5 ??? По 1-ви крак ти е сигнала за запалена лампа - там нивото трябва да е LOW при запалена лампа.
Това означава че трябва да го дадеш на маса - към 2-ри крак.
Пробвай. Нищо не губиш пък и то прожектор не е нещо особено добро.
А това с диода е друга бира. Никога, ама никога няма с диод дори и да се доближиш до това дето получаваш с лампата.
Пък и нова ламБа струва под 100 кинта.
:partyman:
Реших да пробвам с диод защото има с повече лумени че тази е 1500лм,има доста евтини диоди,другото е да сложа с 2000лм лампа но не съм сигурен че ще издържи баласта.Ще пробвам с 2ри номер бялата само с нея не съм пробвал,а номер 1 и 5 четох от нета че на някои модели става.Благодаря за съвета и помощта,весели празници :partyman:
Пробвах и бялата тръгва и се включва червената лампа......

Тема "Sanyo Plc-xu70 lamp ballast bypass(шунтиране)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: