Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vlado79 - специалист
Здравейте...
Христос воскресе!

Както знаете от мои други теми съм зле с тоците и питам без да ме е срам...та накратко
В бараката имам 2 крушки и теглех разклонител от къщата за да си пускам инструмента...вече монтирах 1 двоен контакт и всичко е наред , но...когато пусна флекса или бормашината едната крушка примигва...мижи.Може би е нормално...флекса изразходва повече консумация , но мига само едната...другата не мърда.Върпса ми е аз ли не съм вързал нещата както е редно , може ли това да се коригира от невежа в тока като мен или е нещо съвсем нормално и да си свиркам...
Изображение

Кабелите са син и кафяв както пвечето разцветки.Син на главния по който идва тока съм умотал заедно със сините на крушка 2 и контакта.Кафявия на главния е умотан с кафявите на крушка 2 и контакта.Те влизат в лустер клема и в долния край на клемата е свърназа крушка 1.
Правилно ли и мога ли да си реша мигането.Като не изключвам възможност да си е от самата крушка.Енергоспестяващи са и 2те.
sirko - специалист
А колко квадрата ти е кабела и колко метра е?
DMN - майстор
vlado79 написа:
Като не изключвам възможност да си е от самата крушка.Енергоспестяващи са и 2те.
Ако лампата е светодиодна, при тях се получава по-ясно този ефект с премигването. И при мен се получава например като включвам зегето.
Какви са лапмите и еднакви ли са?
Отвий самите лампи и им размени местата, ако премигва все същата, то е ясно, че проблема е в нея.
zz_stefanov - майстор
sirko написа:
А колко квадрата ти е кабела и колко метра е?
И аз бих се занимавал повече с въпроса дали кабела и връзките могат да осигурят необходимия ток за да се захрани мощен електрически инструмент.
Като за начало колко е напрежението при разклонителя когато се включи флекса. :)
Ники274 - специалист
Размени местата на крушките и ще разбереш връзките ли са ти проблем или самите крушки.
vlado79 - специалист
Стандартен е кабела 2x1,5 квадрата...там светят 2 крушки и по някога пускам дрелна за 1,2 дупки или флекс да отрежа нещо.Кабела е дълъг около 10 метра.
Ще обърна местата на крушките да видя какво ще се получи.
Мислех си..ако вържа главния с контакта и лампите отделно няма ли да се применят нещата ама то май е все тая.
zz_stefanov - майстор
Какво му е стандартното на кабел 2х1,5, той се полага само за осветление, като се прибави и разстоянието до бараката, значи изобщо не е подходящ :)
Ползвам макара 40 м с такъв кабел, но гледам връзките да са читави, щото и той грее като се натовари. При теб и останалата инсталация ако не е много в ред, се получава проблем.
Провери как ти е свързано всичко от таблото до бараката, едно слабо място е достатъчно, за да ти прави проблем. Нека критерий не са ти крушките, защото едната може да е с драйвер осигуряващ работата и от 110 до 230V, а другата да е само с кондензатор.
Последна промяна от zz_stefanov на нед апр 16, 2017 4:06 pm, променено общо 1 път.
krasi92 - майстор
Ако са ЛЕД крушки дефектна крушка или недобър контакт по връзките.
vlado79 - специалист
Благодаря Ви момчета...обърнах крушките и всичко се оправи...явно онази ще си заминава скоро.
Кабела да...малко е слабичък , но както споменах там нищо друго не се прави освен да свети и тук там някоя дупка с бормашината :)
Христос воскресе.

Тема "Правилно ли съм вързал тоците?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: