• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
plamen6703 - майстор
nikolovvd написа:
plamen6703 написа:
Това нещо, което бавно върти е една ти ръка, а другата ти ръка предвижва проводника плавно по дължина на бобината до постигане на необходимият брои намотки. :)
А помниш ли едно време като навивахме на ръка съгласуващи и изходни трафове за портативни радиоприемници, а понякога на феритен пръстенчета с 3-4 мм вътрешен отвор и жицата беше 0.08 мм, се налагаше да се работи само на ръка - намотка по намотка? :)
Естествено, че помня :) няма марка телевизори като почнем от Опера да не ми е минала през ръцете, а старите лампови радиоапарати и до момента са ми тръпка и до преди няколко години си играех да ги възстановявам :)
Тия малките портативни радиоприемници като минеха през ръцете на някой "специалист" да си играе да ръчка по филтрите и потроши феритите и накъсъса проводника си играех да ги пренавивам, но имах зрение като на снайперист, сега вече слагам "бинокли" на очите и мерака не е същият и аз не съм същият :-D
nikolovvd - майстор
plamen6703 написа:
... сега вече слагам "бинокли" на очите и мерака не е същият и аз не съм същият :-D
Това е от ЕГН-то! :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Аудио Трансформатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: