Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
maxx271 - специалист
Здравейте преди седмица си купих една прахосмукачка на промоция доста е удобна и има силен вакум проблема е че много силно вие и после ушите и главата ме боли .Разглобих я нищо ,че е в гаранция нямам намерение да се занимавам с майстори и сервизи .Доста прахосмукачки са ми минавали през ръцете но толкова измислена с подобен двигател не съм виждал .Въпроса ми е дали е възможно да е от лагерите проблема иначе друг проблем няма .

Прикачен файл

HAP.440801.jpg
HAP.440801.jpg (29.12 KиБ) Видяна 6239 пъти
DMN - майстор
maxx271 написа:
проблема е че много силно вие и после ушите и главата ме боли .Разглобих я
Остави прахосмукачката на мира и си вземи нещо от този род:
Прикачен файл:
EAR400.jpg
EAR400.jpg (74.65 KиБ) Видяна 6234 пъти
Прикачен файл:
product_10279.jpg
product_10279.jpg (48.85 KиБ) Видяна 6234 пъти
iliya_i - майстор
Тази, дето си я купил по спецификация е 85 dB и каквото и да я правиш, няма да стане по-тиха от това.
Тази примерно е 68 dB, също е на промоция, но цената едва ли ще ти хареса :-D :-D :-D
Просто за толкова пари, толкова...
maxx271 - специалист
iliya_i написа:
Тази, дето си я купил по спецификация е 85 dB и каквото и да я правиш, няма да стане по-тиха от това.
Тази примерно е 68 dB, също е на промоция, но цената едва ли ще ти хареса :-D :-D :-D

Проблема не е в шума а във виене работя в машини със по силни децибели но не ме болят ушите след работа при работа на това китайсто изобретение е ,че се чува нещо като свирене .Шума си е един и същ от тези които сме ползвали в къщи .Всеки не може да си позволи да дава толкова пари за прахосмукачка и като гледам цени на прахосмукачки пет пъти по скъпи от тази която съм закупил и са около 80dB Мисля че има дефектирал лагер и мисля да сменя и двата но се чудя кой от двата модела да сложа lager 608 ZZ или 608 2RS .
fox_vt - майстор
Има един керхер със аналогична конструкция,е такава прахосмукачка не съм чувал. Чува се единствено звука от захранването на въздуха отпред на маркуча. Малко над 250 лв е обаче. По темата сменяй лагерите щом е нова това е вероятна причина.
iliya_i - майстор
maxx271 написа:
Мисля че има дефектирал лагер ....
Мислиш, че ще се подобри от лагерите? Не [-X Ти вече сам си дал верният отговор:
maxx271 написа:
Доста прахосмукачки са ми минавали през ръцете но толкова измислена с подобен двигател не съм виждал.
Проблема е основно, че за да се извади по-голяма мощност с по-малко материал в двигателя, го изнасилват с много високи обороти. Затова вие.
maxx271 - специалист
fox_vt написа:
Има един керхер със аналогична конструкция,е такава прахосмукачка не съм чувал. Чува се единствено звука от захранването на въздуха отпред на маркуча. Малко над 250 лв е обаче. По темата сменяй лагерите щом е нова това е вероятна причина.
Знам ,че ако е по скъпа едва ли ще има подобен проблем гледам,че имам за около 500 лева със същата сила на звук като моята едва ли всеки ползва шумозаглушаващи средства .Питах за конкретен модел лагер
разглобявал съм и други двигатели и съм срещал и от двата модела знам,че всичко е китайско до сега съм срещал само един който пишеше че е произведен в Германия а съм сменял доста .
ESPACE - майстор
Не е проблема в лагерите, вече ти го казаха. Те ако свиреха така вече да са се заварили. Смени ги щом те влече, но първо виж да не са набили турбината на оста с някакъв тип пресова сглобка, че тогава и разглобяването се усложнява.
Chefo77 - майстор
Моята е Филипс, от върховите модели, с 2 киловата мотор. Шумна е и на минимална, и на максимална мощност. Но на междинните понякога започва да свири. Нямам идея от какво е, предполагам нещо със завихрянето на въздуха не са успели да доизмислят. Дали в циклона, дали в мотора - нямам идея. Но и на други циклонни ми се е случвало това.
А посочената Ровента с 68 децибела ми беше мерак, но я пуснаха във вариант с циклон след като бях взел Филипса. Колега я има, сподели да не съжалявам. В първите няколко месеца наистина е била тиха, но с течение на времето шумът доста е нарастнал. Каза, че не било единичен случай.
Така че инвестирай в едни тапи за уши и не се занимавай с глупости, щом си работи нормално.
maxx271 - специалист
Chefo77 написа:
Моята е Филипс, от върховите модели, с 2 киловата мотор. Шумна е и на минимална, и на максимална мощност. Но на междинните понякога започва да свири. Нямам идея от какво е, предполагам нещо със завихрянето на въздуха не са успели да доизмислят. Дали в циклона, дали в мотора - нямам идея. Но и на други циклонни ми се е случвало това.
А посочената Ровента с 68 децибела ми беше мерак, но я пуснаха във вариант с циклон след като бях взел Филипса. Колега я има, сподели да не съжалявам. В първите няколко месеца наистина е била тиха, но с течение на времето шумът доста е нарастнал. Каза, че не било единичен случай.
Така че инвестирай в едни тапи за уши и не се занимавай с глупости, щом си работи нормално.
Къде ги прочете тия 2 киловата защото предната ми беше малко над 2 киловата така пишеше на прахосмукачката а когато проверих в интернет за въпросния модел на двигателя нямаше нищо общо с написаното на прахосмукачката 85 децибела е нищо с Сравнение с една бормашина или ъглошлайф дам децибелите със сигурност са над 100 но като работя не ме болят тъпанчетата цял ден .

Тема "Проблем с прахосмукачка Crown" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: