• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
sstefanov - майстор
thebugger, Не искам да те убеждавам в нищо. Само коментирам решенията ти от моя гледна точка. Това, дали тя е правилна или не, се доказва само със слушане.
thebugger - специалист
Явно ще трябва да меря нивата на пулсациите при постоянен максимален товар дали отговарят на теоретичните нива. На теория с дадения филтър, 300V в изхода и еквивалентен товар от 3.5кома, трябва да има не повече от 15mVpk-pk пулсации в изхода.
Последна промяна от thebugger на пет апр 21, 2017 12:18 am, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
На теория няма разлика между практиката и теорията. Но на практика има разлика. :-D
thebugger - специалист
Тук си прав, различните хора, харесват различни неща. Аз лично харесвам чистота и прозрачност в звука. Обогатяването от хармоници ми го завалва, едва ли не става размазан за моя вкус. Но както казах, различни хора, различни предпочитания.
sstefanov - майстор
Аз също не харесвам изкривяванията, но с тези схеми хич не ти вярвам ти какво харесваш! :partyman:
thebugger - специалист
Ами то си личи какво харесвам. Възможно най-голяма близост на практиката до теорията. Харесвам, когато всяка част във схемите ми е изпипана спрямо теоретична основа, да има основание зад дадена умисъл. Като например веднага ще забележиш източника на постоянен ток в катодите на ECC83. Основание - подобрение на симетрията на фазоразделителя. Локалната ООВ в EF80 - подобрение на линейността.
На същото основание и ултралинейната връзка, както и глобалната ООВ. Захранването естествено търся да е максимално стабилно. Основанието е ултралинейния режим. Втората решетка на лампите е директно свързано към захранването (през трафа). Всяка вариация във захранването ще влияе директно на режимите на лампите и при по високи нива ПТР ще бъде по нисък. Всяка част от схемата съм изпипал според дадено основание, а ти просто реши да кажеш уфф как си го осрал. Е добре де, как???

П.С. Затова простички въпроси, може да ви се струват чак тъпи. Защото гледам всеки 1 елемент в схемите ми да си е точно на мястото ;)
Последна промяна от thebugger на пет апр 21, 2017 12:27 am, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
Странно, аз пък харесвам точния звук.
Вече писах, че нямаме обши точки, така че сбогом.
(цялата ти схема и концепция е трагична)
thebugger - специалист
Точен звук без ООВ не можеш да получиш. Дали лампово, или транзисторно, сумати изкривявания те чакат зад ъгъла.
thebugger - специалист
Трагична как? Поне веднъж, се обоснови. Не можеш, нали?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Трансформатор вместо дросел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: