Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Покрай едни шевни машини, една кака пише следното " Само трябва да се знае ,че машините в цеховете са трифазни. Когато се обърнат на двуфазни стават много шумни"
Така ли е и защо?
Andri01 - майстор
Зависи от каката и как я обръщаш! Някои настина са много шумни,когато"работят",но то по скоро е за реклама!?
shotik - майстор
[quote="n_a"]Покрай едни шевни машини, една кака пише следното " Само трябва да се знае ,че машините в цеховете са трифазни. Когато се обърнат на двуфазни стават много шумни"

И аз съм питал дали може да се върже на две фази , ама знаещите ми отговориха , че НЕ става, може да е монофазно свързването , но се губи известна част от мощността на двигателя.

Та от тук , би трябвало да се каже ,че много често незапознати с термини/включително и аз/ , се изказват грешно.

За това дали са по- шумни, нека пишат знаещите .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ееее, я по-сериозно по темата
:-D
shadow__01 - майстор
Може би и е имала предвид, че ако се разменят две от фазите и завъртят на обратно шумят. А дали работят е друг въпрос.
Асинхронен трифазен двигател не може да работи на две фази. Ще грее и ще изгори.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Каката е имала превид, че някой и е направил трифазната промишлена шевна машина да работи на домашен ток. Нас, каките, рядко ни обяснявате как точно постигате желаното. Според писаното от нея, ВИНАГИ когато направиш трифазна шевна машина да работи на "обикновен" ток, става много по-шумна.
Питам така ли става, винаги ли така става, защо така става, ако става така...
lov - майстор
Тоя де им е мерил фазите може да е объркал дупките на контакта или фазомера му е бил калпав та за това шума е бил толкова голям :lol:

А сега сериозно няма такова нещо. Шума си е еднакъв само че много хора се бъркат защото едно е да е в някакво голямо помещение и друго като я наврат в някоя малка стаичка или килер.
Повечето от промишлените машини са предвидени за трифазно захранване но наистина има и такива които са на монофазно захранване. Дори май е вече станала някаква тенденция. Иначе много лесно се преправят в повечето случаи на монфазно захранване защото двигателя им развърта на празен ход и през цялото време се върти. Не е като на домашните битови машинки да е колекторно двигателче и да се пуска всеки път от педала за управление.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Благодаря ви! :cool:
jordanvass - майстор
Шумът на мотора много зависи от правилния избор на работния кондензатор. И се променя доста при натоварване (натискане на педaла). Може и без работен кондензатор, само с пусков, но тягата е по-малка, а това за професионална машина е важно. Аз имам таква преработена вкъщи и бая си поиграх, докато подбера правилната двойка кондензатори. Но шумът си ѝ е нормален, съвсем малко по-силен от трифазно захранване. Шумът, обаче, идва в голяма степен от лагерите. Обикновено за вкъщи се взема някоя стара машина с лагери на по 20 години. Е, няма как да не шуми. Като ги смениш, утихва рязко.

Тема "От трифазен на двуфазен..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: