Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте!

Имам следният казус за свързване на контакт, а не съм на ти в тази материя. Имам за фаза 3 кабела, които 2 са по четири квадрата и 1 кабел два квадрата и половина. За нула респективно са същите. Та тук идва проблема. При сплитането на всички тези кабели, мястото им в контакта който имам не влизат заради дебелината която се получава и удрям на камък при монтажа.

Бихте ли ми казали дали не се продават контакти, в които мястото за полагане на кабели е по-голямо и захвата е по-"як"?
Приложил съм снимки да се вижда по-конкретно. Вие как бихте се справил с тази дилема?

Стената е панел и вариант за къртене на дупка и полгането им там с допълнителни кабели за този контакт или външна разклонителна кутия е последната възможност.

Снимка 1
Снимка 2

Благодаря Ви предварително!
valentino76bs - майстор
Използвай това!

Прикачен файл

index.jpg
index.jpg (6.76 KиБ) Видяна 1753 пъти
krasi92 - майстор
Тези пластини в долната част на контакта са точно за тази работа.На едната платина фазите а на другата нулите и от там захранваш контакта като от нулевата пластина си пусни едно кабелче до занулителата пластина.Ако ти се виждат много кабелите колегата е предложил клеми
Draganov - специалист
Две единични бакелитови или каквито намериш лустърклеми за 6-8кв.мм,в които могат да се напъхат и трите кабела.От другата страна на лустърклемата 2,5кв.мм към контакта.
Благодаря на всички за отговорите!

Мисля да го направя с лустър клеми, но и другите варианти ще ги знам за в бъдеще, ако пак стигна до такъв проблем.
plamen6703 - майстор
Личи си, че обичаш да ти е трудно, иначе нямаше да избереш най-посредственият вариант, но правото на избор е изцяло в твои ръце :wink:
MamaMy - майстор
Има една серия контакти на Шнайдер на която на двойния контакт има по три входа за фаза и три за нула и входовете са точно пружинираща пластинка. Отзад на контакта са дупки в които само пъхаш заголения кабел. За да го извадиш има бутони отпред с които се освобождава. Там стягането е гарантиран. Много са яки, но един такъв двоен контакт е около 12 лв в момента.

Тема "Вариант/и за свързване на контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: