• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
modol - напреднал
Благодаря за градивната критика.... Та по темата както казах тази попара не съм я забърквал аз но на мен ми се пада честта да я сърбам
Здравейте пичове,

Ако някой може да даде идея къде би могъл да е проблема да казва.

Имаме следната конфигурация: помпа Electromash 4SDM 4/10, потопена в сондаж 18м с постоянно наличие на воден стълб поне 8-10м; електронен пресостат Brio 2000, подаващ сигнал към табло MP-S1 и контролер Hunter 24V на поливната система с два електромагнитни клапана, управляващи два кръга на поливане. Кабелните трасета, ако има значение, са: от мрежата до пресостата - около 12м 3х1.5мм2; от пресостата към таблото - около10м 3х1.5мм2 и към помпата с нейния си кабел (4-жилен) - директно.

Системата тръгва, но не работи както трябва: когато се подаде сигнал и се отвори клапанът към единия от кръговете, помпата заработва, но работи с много голям ампераж според мен - към 6.5-6.8А, ако може да се вярва на показанията на дисплея на MP-S1 - това са към 1.4kW, при положение, че номинално помпата е 0.75kW. Работи около 7-8 секунди (през които има вода навсякъде, разпръсквачите работят), след което на таблото се изписва съобщение DR (dry run) и таблото се изгасява само - преполагам, че е защитната функция. Опитах различни конфигурации, за да открия проблема - например стартирах системата без пресостата - резултат същия. Стартирах я и със старото (по-простото) табло, с пресостата включен - работи без проблем, но не мога да замеря ампеража, за да кажа дали е в нормални граници. ](*,) :?

Сондажът е промит със същата помпа, работеше без проблем 2-3 дни по около 3-4 часа всеки ден и в момента е с чиста вода, без примеси, без почти никакъв пясък. Филтъра ѝ го проверих, имаше 2-3 песъчинки и нищо друго.

Моля, ако имате някакъв опит или предположение да ме посъветвате какъв би могъл да е проблема.

Благодаря предварително! :prayer:
moimoimoi - майстор
това табло мери тока и според показанието преценява дали помпата работи на сухо,дали се претоварва или дали е блокирала
DR е за работа на сухо,т.е. тока е с такива стойности че все едно помпата работи без товар
би трябвало да имаш ръководство за това табло,единия ти вариант е да нулираш настройките и да го пуснеш на автоматична настройка,другия вариант е ръчно да му зададеш стойности на тока.но е добре да знаеш колко е номиналния ток за твоята помпа,пише го на етикета на помпата,аз си мисля че стойности около 6 ампера е ок.
шоп - майстор
Max Cavalera написа:
но работи с много голям ампераж според мен - към 6.5-6.8А, ако може да се вярва на показанията на дисплея на MP-S1 - това са към 1.4kW, при положение, че номинално помпата е 0.75kW.
Имам същото контролно табло, което вървеше с хубава и качествена италианска помпа. Таблото е чист китаец и много се зачудих дали да го монтирам...


...е монтирах го с идеята, че все пак може би ще е някаква допълнителна защита. Таблото съм го калибрирал според указанията и показва 4,1-4.3 А при положение, че помпата е с мощност 370вата :-D

Направил съм всички замерваня с няколко различни уреда и тези 4А са абсурдни. определено таблото не показва вярно...


...но при мен всичко си работи ОК и не дава тази грешка
Последна промяна от шоп на пон апр 09, 2018 10:11 pm, променено общо 1 път.
Благодаря ви за отговорите - и аз подозирах, че явно измерването е далеч от истината...
Продължавам с пробите тази седмица, ако има нещо интересно или особено ще споделя.
Наздраве! :drinkers:
preslav - майстор
До колко е вярно не знам, но в инструкцията на помпата пише, че си има вградена защита от работа на сухо - трябва да си обучиш контролера.
floydogi - специалист
Здравейте! Вдигам малко стара тема, но ще ме извините. Та ситуацията е следната - на вилата имам сондаж с монтирана помпа 3SKM 100, захранвана през табло MP-S1. Системата работи вече 2 години нормално в ръчен режим за поливане и пълнене на съдове, но сега искам да добавя разширителен съд и пресостат, с идеята да правя капково напояване с компютър за градината, да полива когато ни няма. Имам съд 25 литра и механичен пресостат, обаче се чудя как да го комбинирам с таблото. Ако прекъсва подаваното напрежение от таблото към помпата, то таблото няма ли да задейства някаква защита и да се изключи, и след това да е необходимо пак ръчно да се включи?
Моля, ако някой е правил подобна постановка, да сподели коя жица аджеба да прекъсва тоз пресостат! Благодаря!
шоп - майстор
чет май 13, 2021 11:14 amfloydogi написа:
Ако прекъсва подаваното напрежение от таблото към помпата, то таблото няма ли да задейства някаква защита и да се изключи, и след това да е необходимо пак ръчно да се включи?
Няма проблеми, със същото табло съм и точно с прекъсване на фазата към таблото управлявам сондажната си помпа.
floydogi - специалист
:partyman: Жив и здрав да си!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "потопяема помпа свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: