• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
modol - напреднал
купих си потопяема помпа и табло за защита от работа на сухо , високо напрежение , ниско напрежение и други (mp-s1) е таблото , а помпата е RTR Premium WP020CR . когато калибрирам таблото към помпата понякога но не винаги при пускаме ми отчита висок ампераж и изключва. таблото има място за пусков кондензатор и въпроса ми е ако сложа такъв ще се оправи ли проблема . и с какъв капацитет да бъде пусковия кондензатор
preslav - майстор
"Също така може да се настойва времето за реакция, време за рестарт, стойност на минимален ампераж чрез която се следи сух ход, стойност на минимални напрежение, стойност на максимално напрежение, блокирал ротор на електродвигателя, общо претоварване.
Настройките могат да се направят и автоматично като се подготви помпата в работно положение и се приеме че това са постоянните параметри като напор и дебит с едно натискане на бутон се калибрират всички защити на таблото."
Промени времето за реакция без да разчиташ на автоматичното калибриране - ако можеш след автоматичното калибриране "бутни" само тази настройка.
moimoimoi - майстор
помпата с 3 или 4 жила на кабела е?
ако е с 4 то задължително и трябва кондензатор
слагал съм няколко такива табла и проблем не е имало
modol - напреднал
Помпата е с 3 жила. Гледах в настроиките на таблото и открих къде се променят параметрите. Обаче друго ми направи впечетление. Входното напрежение е 202 волта а когато пусна помпата понякога не винаги пада до 188 а ампеража става 6.6 и помпата не тръгва а понякога захапва и става 198 волта 2.1 А и помпата тръгва. Може ли да изгори помпата ако сложа пусков кондензатор а тя дали си има вграден. Таблото оригинално си има изводи за пусков кондензатор просто не е сложен и така си пише в книжката му
valentino76bs - майстор
Каква мощност е помпата ,ако имаш пусков кондензатор трябва да има нещо което да го изключи.Наи вероятно е токово реле вътре в таблото.Дай снимки на помпата таблото вътре етикети и каквото има там.Помпата и таблото комплект ли вървят?
krasi92 - майстор
Кондензатора си е вграден в корпуса на помпата а на теб проблема ти е в ниското напрежение и защитите в таблото се задействат.Стабилизатор на напрежение е решението в твоя случаи.
moimoimoi - майстор
щом помпата е с три проводника то явно кондензатора е вграден в нея и не е нужно да слагаш в сегашното ти табло
виж дали таблото ти има настройка за минимално напрежение и го настои на минималното че да не изключва
и дай добре си сложи стабилизатор или поне латер за да си вдигнеш малко напрежението , примерно този https://vikiwat.com/reguliruem-avtotran ... -250v.html
preslav - майстор
И според мен проблемът ти е в ниското напрежение - такова ли е в цялата къща? Ако такова напрежение имаш в целия имот викай енергото да си оправят бакиите преди да си изгорил помпата.
Помпата би трябвало да е дошла окомплектована с 10 м. кабел с щепсел (вероятно лят) това означава, че никакъв външен кондензатор не ти трябва.
Не пипай настройките на защитата преди да си оправиш захранването - надявам се да не си си пуснал 50 м. кабел половин квадрат.
miroki - майстор
Аз вместо табло имам един автоматичен предпазител, някакъв стар модел. Не помня колко години е на помпата, но искам да го сменя, че почна малко трудно да включва. С него си пускам и спирам помпата.
Мога ли да ползвам предпазител тип шнайдер?
Изображение
За монофазен предполагам няма проблем, но за трифазен? Да вържа и фазата и нулата. Понеже имам налични и от 2 та.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "потопяема помпа свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: