• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
modol - напреднал
Връзката на кабела е изцяло под вода и нямаше как да стане с подобен удължител
modol - напреднал
Куде тогава във веригата се свързва пусковият кондензатор. Закакво е оставена клема А в таблото
moimoimoi - майстор
В твоята помпа има кондензатор който е свързан и затова е изведен само кабел с щепсел
има помпи с 4 проводника и те нямат кондензатор в тях, при тях кондензатора е външен и се слага в таблото
krasi92 - майстор
moimoimoi написа:
В твоята помпа има кондензатор който е свързан и затова е изведен само кабел с щепсел
има помпи с 4 проводника и те нямат кондензатор в тях, при тях кондензатора е външен и се слага в таблото
+1. Или има проблем с лагерите или клапанчето при турбината не затваря всеки път.
preslav - майстор
modol написа:
Връзката на кабела е изцяло под вода и нямаше как да стане с подобен удължител
Честно казано не вдявам как 10 м. фабричен кабел не стигнаха и се наложи удължаване - това що за кладенец, водоем или какво е?
Беше споменал, че връзките са защитени с термошлаух, а това е ненадеждно, освен ако шлауха не е само за декорация.
Пробвал ли си дали на по-малка дълбочина имаш същите проблеми?
modol - напреднал
Сондажа е 23 м дълбок и се пълни на около 2 м от повърхността. А съединяването където е на кабела е със свръзка за кабел на помпа кудето се продават едни специално за това
modol - напреднал
А лошото е че горната вода която е много бурзо свършва и затова трябва помпата да е долу там върви много време без да свърши водата
preslav - майстор
Неприятно, но по всяка вероятност помпата е дефектна - носи я в сервиза преди да е одумкала окончателно.
modol - напреднал
Дали е вървяла и един час хахаха. По добре да търся майстор в моя град (Сливен) че иначе трябва да я праштам в софия и не се знае колко време ще ме въртят там
preslav - майстор
modol написа:
Дали е вървяла и един час хахаха. По добре да търся майстор в моя град (Сливен) че иначе трябва да я праштам в софия и не се знае колко време ще ме въртят там
Ако е гаранционна в София.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "потопяема помпа свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: