• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
не слагай никакви кондензатори,няма да помогне в случая
кондензатор се слага когато са изкарани изводите на пусковата и работната намотка,тогава от помпата излизат 4 проводника:пускова намотка,работна намотка,общ край и нула

при твоята помпа има фаза,нула и земно и няма къде да свържеш кондензатора,той си е фабрично монтиран вътре в помпата и ако е възможно за смяната му се разглобява помпата, а може и фабрично да е залята и да не може да се разглобява
modol - напреднал
Аз кондензатора мисля да го сложа в таблото където има място за монтаж на пусков кондензатор
modol - напреднал
Сега ще кача и схемата на таблото
Прикачен файл:
Smart-Single-Phase-Motor-Protector-MP-S1.jpg
Smart-Single-Phase-Motor-Protector-MP-S1.jpg (34.75 KиБ) Видяна 3569 пъти
modol - напреднал
A този кондензатор в помпата не е ли работен
moimoimoi - майстор
Може да е работен,може и пусков да е,по скоро е работен

,ти сега помпата трябва да си я вързал на "С" и "М" , и дори и да сложиш кондензатор нищо няма да се случи щото единия извод на кондензатора ще е свързан към нулата а другия извод стига до клемореда на "А"
valentino76bs - майстор
Прикачен файл:
product_2786.jpg
product_2786.jpg (79.52 KиБ) Видяна 3544 пъти
Пробвай някъде другаде да изключиш проблем с инст. при теб ,но вероятността да е от помпата е по голяма.Друго свръзката с удължението да не е кофти нещо?
modol - напреднал
Разчитам че чисто нова помпа никога не е пускана да е здрава освен ако е е производствен дефект. А връзката на помпата кудето е удължаван кабела са я правили в нещо като сервиз кудето ремонтират помпи и е сложена термошлауфка. Разчитам да е направена читаво.
modol - напреднал
Ако на А вържа жултия от помпата и сложа пусковият
moimoimoi - майстор
жълтия....../жълто-зелен/....е за заземяване и служи за защита от офазяване на помпата.
а ако сложиш кондензатор и го вържеш жълтия на "А" ще я офазиш помпата през кондензатора и ще те удря ток

имал съм случай с чисто нова помпа да не работи
preslav - майстор
Чисто нова помпа с подобно поведение се носи в гаранционен сервиз, но там може да откажат ремонт заради удължаването на кабела - не виждам къде е бил проблема да се ползва нещо такова - https://www.google.bg/search?q=%D1%83%D ... disbj9TZjM:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "потопяема помпа свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: