Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Моля за предложения за читава нулева шина за апартаментно табло.
Последна промяна от zz_stefanov на ср апр 26, 2017 6:57 am, променено общо 1 път.
moimoimoi - майстор
каква е шината сега в таблото?

Прикачен файл

изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg (6.39 KиБ) Видяна 3408 пъти
zz_stefanov - майстор
Темата я пренесох от тук viewtopic.php?f=11&t=57121&p=859034#p859034
Аз си имам съответните проблеми, но с вече изградени табла :)
Лично при мен последното е на АТРА и там клемите са с устройство подобно на АП'тата. Става грозно, но ми изглежда надеждно.
Имам купени и щях да слагам такива като горната но се въздържам, щото нещо ме притесняват. :)
moimoimoi - майстор
aз нищо хубаво не съм видял в продуктите на АТРА
имат някакви идей за практичност, но изпълнението и качеството не е силната им страна
moimoimoi - майстор
това как ти изглежда
клемите са пружинни
принципно е за три фази и нула,но може да му сложиш всичко да е нули
http://www.schneider-electric.com/en/pr ... istribloc/
монтира се на DIN-шина като за предпазители
http://elektrobaza.com/686-razpredelitelni-sistemi

Прикачен файл

207249-distribloc.jpg
207249-distribloc.jpg (15.97 KиБ) Видяна 3396 пъти
mironcho - специалист
Клемата от втория пост си е достатъчно добра. Електрически е достатъчна. Все пак не пречи да разгледаш подобни блокчета от различни производители и да си избереш по-масивно. Случвало ми се е да попадна на такова, което се разкъсва докато стягам болтчетата.
Саморазвиването на болта е малко вероятно. Разбира се не трябва да се пренатяга защото може да се получи прерязване на кабела. Срещу това има малка модификация - 1.5 и 2.5 проводниците се прегъват на две и така се мушкат в отвора.
Тънък кабел в голяма дупка също не е добре, защото може болта да изтика кабелчето отстрани и става нервно...
muhala - майстор
В шнайдерските табла слагат шини подобни на тази от 2ри пост. Винтовете са с наранена резба, за да не се развиват и са конусни. Може да провериш в някой от дистрибуторите им дали предлагат.
valentino76bs - майстор
zz_stefanov написа:
Моля за предложения за читава нулева шина за апартаментно табло.

Прикачен файл

P_20170426_073148-1638x921.jpg
krasi92 - майстор
Ако има къде да сложиш земни редови клеми и нулеви редови клеми се получава здраво но пък излиза малко по скъпо
drastar - специалист
http://www.ops-ecat.schneider-electric. ... 00&frm=pdf


ПП. Днес говорихс колега който от 20-тина дена работи във Франция. Французите са приели промени, всичко да бъде защитено с 30мА и сега запачват да работят със предпазители, както в Белгия 1N+1P. Разликата е, че белгийските са 2 модула, а френските 1 модул. Всяка стая (в хотела) е на 30мА като осветлението и контактите са на отделни кръгове. На ДДЗ има най много до 4 предпазителя. И това не защото е хотел, така щяло да бъде и за всички новостроящи се къщи. Направил е снимки ще кача няколко когато ги получа.
Пиша това само за инфо, и точно в тази тема, защото по този начин отпада нулевата шина.

Прикачен файл

Capture.PNG

Тема "Читава нулева шина за апартаментно табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: