Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
toolegittoquit - майстор
drastar написа:
В цяла Европа е едно и също, а и в схемата по горе се вижда същото заземяване за което говориш. А това в червеното, не знам кой луд ти дава да пипаш табло или каквото и да било. Когато давам примери от Белгия или Франция само трябва да си свериш чесовника как се прави, а не да ми обяснявашм че не било България.
Съфорумнико, аз какво ти говоря - ти какво ми говориш..
В схемата на Легранд-а виждаме 2P предпазители и защитен/заземителен проводник.Тоя проводник се разклонява. Един и същи проводник без прекъсване минава през всички консуматори или има шина в таблото, където се свързват всички заземителни проводници?
След като не обикаля един и същи проводник без свръзки, това означава че докато 2P предпазителите решават проблема с нулевата шина - такава не ни трябва, то заземителните проводници как се обединяват в таблото? Отново с шина?
По въпроса със заземяването - да, виждам го. Знам го. И какво? Обясних, че в България се използваше масово защитно зануляване, защото нулевият проводник е заземен и е нямало практика да се правят отделни заземители на всяка сграда. Когато ти видиш една така изградена инсталация в заварено положение, не можеш да сложиш 2P предпазители, защото е абсолютно забранено да имаш комутиращи устройства на нулевият проводник, понеже той е и защитен.
Аз не разбирам какво посочваш да съм си бил сверил часовника. Много ясно, че при ново изграждане трябва да се пусне трижилна инсталация със заземяване. Обаче няма регламент никъде инсталации в заварено положение да се реконструират задължително.
Мен лично Белгия или Франция не ме интересуват. На територията на България си има действащи регламенти и който работи тук се съобразява с тях, не се съобразява с Белгия или Франция. Подковавали коня и жабата си дигнала крака...
Като отидеш на авария, нагорял проводник на основа на витлов предпазител, поради претоварване и лечение с тел..Препоръчваш смяна на таблото с автомати. ОК. Или човекът така си иска.
Как ще го накараш тоя човек да си смени цялото опроводяване с трижилно, така че да му сложиш 2P предпазители?
Как ще го накараш да си плати за всичко това, че и за заземителните колове/шини?
Аз не виждам за какво спорим. Аз не разбирам какво спорим. Аз ти казвам едно, ти ми казваш съвсем друго.
п.п Кой луд ли? Хартийката за това си я имам.
Keresteliev - специалист
drastar написа:
.... А това в червеното, не знам кой луд ти дава да пипаш табло или каквото и да било. ....
Човекът има тапия за изкаран курс за безработни към бюрото по труда!

Нима се съмняваш в компетентността на българските институции?

:sad:
drastar - специалист
toolegittoquit написа:
А даденото от теб не решава проблема с евентуален заземителен проводник. Добре, ще бучнеш фаза и нула, а заземителният няма къде, пак трябва някъде на обща шина да отиде.
Темата е 'Читава нулева шина за апартаментно табло', а материали 'шини' вече показаха доста в предната страница. Само дето на теб, не ти стигат парите да си купиш. Или пък що да купиш за 10лв като има за 5.......... и знаеш ли , пиши ми на лични м/у 29 и 30 юни за да ми напомниш, ще свзема една 60см от тези които показах и ще ти я подаря. Дори ще платя и доставката по еконт.
А с хартийката дето я имаш .............. Естесвено, че всички заземителни проводници са на една шина.
toolegittoquit - майстор
drastar написа:
Само дето на теб, не ти стигат парите да си купиш.
И аз имах интерес към щайдерската. Обаче ми трябва някоя, която да е универсална и да може да се купи отделно.
Не знам пък на теб какво съм ти направил, да не би да съм ти изял десерта?
Keresteliev написа:
Човекът има тапия за изкаран курс за безработни към бюрото по труда!
ТИ друго освен да спамиш, можеш ли да правиш? Похвали се нещо. Дай адекватно мнение. Може ли все да лееш жлъч?
drastar - специалист
Е да де :-D тази се купува отделно, точно такава ще ти подаря.......съвсем сериозен съм просто ми напомни. Юли съм ваканция в Бг

http://www.ops-ecat.schneider-electric. ... 00&frm=pdf
ПП
Не знам пък на теб какво съм ти направил, да не би да съм ти изял десерта?
Аааа още ме е яд, дето ми осра темата за инсталация без разклонителни кутии :-D :-D :-D
:partyman:
Keresteliev - специалист
toolegittoquit написа:
....
Keresteliev написа:
Човекът има тапия за изкаран курс за безработни към бюрото по труда!
ТИ друго освен да спамиш, можеш ли да правиш? Похвали се нещо. Дай адекватно мнение. Може ли все да лееш жлъч?
Какво невярно има в написаното от мен?

Защо да се хваля, след като ти се хвалиш за всички.
Информацията за тапията е твоя хвалба преди 1-2 месеца!
Най-адекватните мнения в този форум са също твои (докато не се появи хидразина, за да ти каже как това не е така)!

п.п. При това положение на мен ми остава само да те подкрепям!!!

:?
KingLin - майстор
Keresteliev направих си труда да погледна какви си ги писал из форума и от това:
Прикачен файл:
keresteliev.jpg
keresteliev.jpg (45.54 KиБ) Видяна 1625 пъти
всичко е жлъч бре човек! От къде толкоз злоба? Тинкито поне първоначалния му порив е да помогне или да изпъкне. Ревеш срещу него а в същото време само натоварваш с негативизма си! Тролове си имаме в излишък. Спри се моля те!
Сори че оспамих темата.
Keresteliev - специалист
KingLin написа:
Keresteliev направих си труда да погледна какви си ги писал из форума и от това:
.....
офффф...

И установи?

п.п. Като ще се опитваш да ровиш кирливи ризи що не си погледнеш аватара и подписа?

:sad:
KingLin - майстор
Ако подписа ми го приемаш лично проблема го търси при теб. Лека вечер няма да те огорчавам повече обещавам!
Keresteliev - специалист
KingLin написа:
Ако подписа ми го приемаш лично проблема го търси при теб. Лека вечер няма да те огорчавам повече обещавам!

оффф ...

Обикновено подписът е личен и идентифицира еднозначно собственика!

:lol:

Лека вечер и за теб!
Мий си си краката и си лягай!!!
Последна промяна от Keresteliev на нед апр 30, 2017 10:18 pm, променено общо 1 път.

Тема "Читава нулева шина за апартаментно табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: