Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
toolegittoquit - майстор
nikolov333 написа:
http://www.filkab.com/main/bg/products/ ... 54&pos=100
Този модул не знам дали е само за 6мм2 или до 6..http://download.schneider-electric.com/ ... 521201.pdf
А някакви действителни снимки, габарити и цени на модулите? :)
nikolov333 - майстор
Търсих но не намирам с добро качество..утре ще снимам, но не са малки модулите и не знам ка ще влязат в нормално табло..
Иначе Wago имат и модулни системи за DIN шина, но не знам дали ги има по "наще земи". В клипа на 1:06 минути..
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6AFNi5kDTnc[/youtube]
valentino76bs - майстор
jekasus написа:
но шината не е лоша...
Не е лоша да, а е пълен боклук....атренската както и повечето им неща да не кажа всички...
valentino76bs - майстор
toolegittoquit написа:
Аз обикновено слагам от евтините табла и те идват със смешни шини. Търся къде отделно да си купя. Защото най-вероятно цената на цялото шнайдерско табло ще е соленичка.
И що слагаш от евтините ,тя разликата не е голяма 12-ка шнайдер външен монтаж 15лв обикновенна 10 лева.
А между другото на елмарк са им хубави кутиите и шината здрави са ...да не повярва човек!
Keresteliev - специалист
valentino76bs написа:
toolegittoquit написа:
Аз обикновено слагам от евтините табла и те идват със смешни шини. Търся къде отделно да си купя. Защото най-вероятно цената на цялото шнайдерско табло ще е соленичка.
И що слагаш от евтините ,тя разликата не е голяма 12-ка шнайдер външен монтаж 15лв обикновенна 10 лева.
...
Да си сложи 5 лв. в джобЕто е половината му надница!
jekasus - майстор
valentino76bs написа:
Не е лоша да, а е пълен боклук....
Не отричам факта, че от производители се прави всичко, че за да се монтира от калпав монтажник да няма влияние...
valentino76bs - майстор
jekasus написа:
valentino76bs написа:
Не е лоша да, а е пълен боклук....
Не отричам факта, че от производители се прави всичко, че за да се монтира от калпав монтажник да няма влияние...
Нещо не вдявам.... :?
valentino76bs - майстор
toolegittoquit написа:
valentino76bs написа:
....
От къде е тази? Виждам обаче, че не е медна? Би ли влязла в стандартно табло за открит/вграден монтаж?
Ми от някъде и аз не знам :) оня ден чистих работилницата и от някъде подскочи и право в моя куфар влезе без да видя...хаха.Ще влезе в стандартно табло да .Едновремешните табла по панели манели ги правиха с подобни някои с болтове само като тази други с болт и гайка.Даже моето е такова, още карам на винтови щото много скъпо взимам и не съм го сменил :)
drastar - специалист
toolegittoquit написа:
Всичко хубаво, но тук системата е със заземен звезден център и многократно заземена неутрала.
На много места все още има останало заварено защитно зануляване. Недопустимо е да се прекъсва нулата в такъв случай.
Мисля, че говорим за нови инсталации, и за разлика от теб , всеки уважаващ се електротехник реализира трипроводна инсталация. От TNC спокойно можеш да преминеш в TNCS и да изградиш една добра инсталация на клиента си. Обърни внимание на пунктираната линия, след която PEN проводника се разделя и нулата вече се прекъсва от DDR. Така можеш спокайно да реализираш инсталацията по втората снимка. А и нищо не ти пречи, когато става въпрос за къща да забиеш 1-2-3 заземителя. В Белгия също имаше заварени ситуации, но след промяна на закона, който задължава допълнито заземяване (ТТ),в големи и високи згради където е трудно всеки отделно да прави каквото и да било, бяха изградени вертикални заземителИ по една от фасадите за всеки вход. Така при следващ ремонт на даден апартамен, 'можеш' , трябва да се включиш към заземяването.

ПП. Видеото е добро, но при това изпълнение са необходими по-големи табла.
ПП2. Сега се загледах по втората схема , но тук DDR тип АС, не знам дали е забранен, но контролните органи не одобряват. Затова ползваме тип А .

Прикачен файл

neutre_TNCS.gif
neutre_TNCS.gif (16.11 KиБ) Видяна 1636 пъти

Прикачен файл

interrupteur-differentiel.jpg
nikolov333 - майстор
Според мен 2-3 редовите табла вече са препоръчителни, защото улесняват монтажа на съвременните устройства за защита, захранвания, прекъсвачи и контрол на разхода на електроенергия.
У нас монтирахме 4бр.ТАП..3бр с 18АП и едно с 8 АП за кухнята и пак не ми стигат позициите.. :-D

Тема "Читава нулева шина за апартаментно табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: