Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Привет колеги, малко е дълго за писане, но ще се опитам да го формулирам правилно.
Живея в панел блок в София, тръгнах да сменям ключовете на лампите, в коридора имам 2 + 1 за банята. Смених ги и 3те на свалени бушони и всичко беше ок.
Като тръгнах да сменям в хола, той е двоен, свалих стария, сложих новия ключ ( отново на свалени бушони ), вързах го по абсолютно същия начин, сложих бушоните и не тръгна, като заедно с него единия от 3те контакта в кухнята спря да работи. На 3-те кабела за лампата в хола, нямат фаза, както и контакта в кухнята няма фаза. Всички други лампи и контакти в апартамента си работят?!

Извинете ме, но познанията ми са доста ограничени, надявам се, разбрахте каква е ситуацията, и дали мога сам да направя нещо или да викам ел.техник?

Поздрави.
kozl - майстор
Първо да беше надписал бушоните кой за какво е.
Вероятно светлението е на един бушон, а контактите на друг.
Вероятно имаш проблем с някой отъ бушоните и за това контакта на печката, вероятно сега не работи.
За осветлението вероятно не си свързал правилно новия ключ и за това лампата не свети. Щом е бил с два бутона значи е сериен. Обичайно в конзолата на ключа има 3 проводника (жици). По едната обичайно се подава фаза вход в ключа, по другите посредством ключа фазата се насочва към съответните кръгове на осветителното тяло.
Това от теория на вероятностите.
На практика с фазопроверител потърси в конзолата на ключа в хола (при включени бушони и спазване на мерките за безопасност) дали на някоя от жиците ще светне глим лампата.
nikolov333 - майстор
Щом и на трите кабела в хола нямаш фаза, първо провери всички предпазители дали имат фаза на изходите им..
preslav - майстор
Открий и смени изгорелия бушон и си свиркай - няма какво да си объркал.
Ползвай само оригинални патрончета, не се занимавай с жички. Провери дали всички бушони са завити добре, развий и пак завий.

Тема "Проблем с лампата в хола." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: