Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ivanovbg - майстор
Има и вариант за ТНТМ с един сух водомер, рид ампула и импулсно реле. Като има импулси от рид ампулата включва, а като няма изключва. Може и да се направи над определена честота на импулсите да включва - тоест да се регулира при какъв поток да включва.

:partyman:
hidrazin - майстор
ivanovbg написа:
Има и вариант за ТНТМ с един сух водомер, рид ампула и импулсно реле...
Да ама ТНТМ-то си замина заедно с Тодор Живков.
Сега хората търсят евтини, достъпни и работещи неща без да влагат труд.
Ей тоя шматарок от Шумен предлага същите неща като това с водомера ама по-модерни - с датчик на Хол.
И на умопомрачителни цени де. :lol:
ШМАТАРОК
Иначе датчик за поток се прави елементарно, примерно ако познаваш устройството на електронните пресостати... :-D
Магнит, рид ампула и малко механични "работи"....
:partyman:
nikolov333 - майстор
Гледах ги аз тия "чудеса на техниката"от същия ШМАТАРОК..в Китай са по 1-2$ Превключвател течности Работна температура: до 125C; Сработване: 30l/h Резба: 20мм
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
Гледах ги аз тия "чудеса на техниката"от същия ШМАТАРОК..в Китай са по 1-2$ ....
Ааааа..... Гледай бре. То и жабата гледала амаааааа.... :-D
:partyman:
nikolov333 - майстор
И с гледане става..когато не ти стига акъла.. :-D :lol: :lol: Ей тоя мембранен кран със соленоид, го взех за аварийно спиране на водата...
Прикачен файл:
kran.jpg
Последна промяна от nikolov333 на нед юни 04, 2017 1:47 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
...Ей тоя мембранен кран го взех за аварийно спиране на водата...
И за къв чеп ти е???
:partyman:
nikolov333 - майстор
За по-малки щети при наводнение..евентуално. Мисля да сложа датчици, които да го затварят при авария..
А датчика за поток ми трябва да включвам тоя уред за "омекотяване" на водата, понеже загрява на стендбай, въпреки че е само 25W..
Не че ще върши някаква работа, ама поне да не стои включен, когато не трябва, a и го намерих почти нов в olx-a за 100 кинта..
Цялата тая система е в комуникационния шкаф с рутерите и суичовете в офиса, който е под банята и за това държа да сложа оня кран..
Прикачен файл:
EMI2500.jpg
nikolov333 - майстор
Пристигна, това китайско чудо на техниката, което поръчах от линка в този пост от aliexpress.. Материала, от който е отлято тялото, е някакъв жълт цам.
Само свръзката, която се стяга е бронзова.. Ето и какво е монтирано вътре, но за 12 лева, колко да е..

Прикачен файл

kran.jpg
hidrazin - майстор
Е ти какво очакваш да има вътре? - рид ампула, симистор и резистор...
Ако сложиш симистора на радиатор ще комутираш и по-големи товари.
Виж това за жълтия ЦАМ не го знаех - полезно като информация.
Иначе китаеца го е докарал на цвят да го е...а...
:partyman:
nikolov333 - майстор
На снимките в али-то може и да е бронз, но на моята си личи че е фалшименто. Много блести за да е бронз и е леко.
Клапата за потока вътре е пластмасова.. Ако се внимава при монтажа, да не се пукне и не се оставя да замръзне, при нормално водно налягане, може и да удържи известно време, а ако избие нещо ще разчитам на аварийния кран от по-горните постове. Щеше ми се да има нещо с галванично разделяне с безопасно ниско напрежение, понеже ток и вода заедно не ме кефи по-принцип..още повече, като са замесени и китайците..

Тема "Автоматично включване на електрически уред при пускане на водата??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: