• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mironcho - специалист
+1 допълнителните предпазители.

Разклонителите обаче мисля, че е по-безопасно да са на една и съща фаза, независимо дали са през общ или самостоятелени предпазители.
Прикачен файл:
ТАБЛО.jpg
ТАБЛО.jpg (53.09 KиБ) Видяна 759 пъти
Не е лошо да се вземе какво да е табло ТАП за външен монтаж и всички АП-та да се приберат в него, за да няма открити части под напрежение и да не се прашат АП-тата.
За контактите - 2.5кв.мм, за осветлението 1.5кв.мм

"Земна шина" - човека си сменя чарковете на таблото, написал е на чертежа "Нулева шина" също и че че не е гуру в електротехниката и най-вероятно там няма пети проводник и хабер за него, оставете го намира. Достатъчно е да сложи АП-та на разклонителите и осветлението. Ясно е, че ако трябва да стане добре по съвременните разбирания, то трябва да изхвърли всичко, заедно с гетинакса (или шпертплата).
nikolov333 - майстор
В работилница си е добре да има поне едно ДТЗ на контактите.. Не е нужно да се копае. Може и с външно полагане със СВТ.
mironcho написа:

"Земна шина" - човека си сменя чарковете на таблото, написал е на чертежа "Нулева шина" също и че че не е гуру в електротехниката и най-вероятно там няма пети проводник и хабер за него, оставете го намира.
Мерси, за отговара един да изкаже мнение и да помогне без да се заяжда, все пак не го правя за изложба, а за да ми върши работа ще го направя по твоята схема. :)
  • 1
  • 2

Тема "Електрическо табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: