• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stilian20 - специалист
Здравейте,
Искам да използвам мотор редуктор 220в от готварска печка за да си направя хранилка за риби ( мотор редуктор + шнек)
но проблема ми е че моторчето тръгва на където си иска. Може ли да му се фиксира посоката ? Изработено е от магнитен ротор и еднонамотков статор.
shadow__01 - майстор
Сигурен ли си, че тръгва в различна посока понякога? Ако е така вентилаторите за баня понякога ще дърпат, а понякога ще вкарват въздух!
hidrazin - майстор
shadow__01 написа:
Сигурен ли си, че тръгва в различна посока понякога? Ако е така вентилаторите за баня понякога ще дърпат, а понякога ще вкарват въздух!
Кво общо имат двигателите на вентилаторите за баня с тези??? Само това че и двата се въртят...
Тези от гриловете за готварски печки и от микровълновите дето въртят чинията са синхронни мотори с постоянни магнити.
За да тръгват винаги в една и съща посока трябва да им завъртиш ротора в нужната ти посока...
Демек питащия да си търси друг мАтор. :-D
:partyman:
stilian20 - специалист
hidrazin написа:
shadow__01 написа:
Сигурен ли си, че тръгва в различна посока понякога? Ако е така вентилаторите за баня понякога ще дърпат, а понякога ще вкарват въздух!
Кво общо имат двигателите на вентилаторите за баня с тези??? Само това че и двата се въртят...
Тези от гриловете за готварски печки и от микровълновите дето въртят чинията са синхронни мотори с постоянни магнити.
За да тръгват винаги в една и съща посока трябва да им завъртиш ротора в нужната ти посока...
Демек питащия да си търси друг мАтор. :-D
:partyman:
И аз така си мислех че няма да стане но реших да питам.
Благодаря ви.
:partyman:
vlax - майстор
stilian20 написа:
Здравейте,
Искам ........ за да си направя хранилка за риби ( мотор редуктор + шнек)
Дай някаква снимка или чертеж ,че ми стана интересно. :)
stilian20 - специалист
Не съм правил нито чертежи нито снимки,
мисля да използвам за шнек стара мелачка за домати и някое бавнооборотно моторче и таймер за управление в секунди.
Всичко това да е събрано в дървена къщичка и да има около 10 литра вместимост за храна.
Хранилката ще е за езеро.
Може ли да предложите някакъв ефтин вариян за мотор редуктор който ще ми свърши работа.
Пробвах със стара дрелка на батерии но варти барзо а и си мисля че с нея ще заклинва.
vlax - майстор
stilian20 написа:
Не съм правил нито чертежи нито снимки,
мисля да използвам за шнек стара мелачка за домати и някое бавнооборотно моторче и таймер за управление в секунди.
Всичко това да е събрано в дървена къщичка и да има около 10 литра вместимост за храна.
Хранилката ще е за езеро.
Може ли да предложите някакъв ефтин вариян за мотор редуктор който ще ми свърши работа.
Пробвах със стара дрелка на батерии но варти барзо а и си мисля че с нея ще заклинва.
От автоморгите
1.Моторче с редуктор от кола за вдигане на стъклото.
2.Моторче с редуктор от кола за задна чистачка
3....
https://www.megaparts.bg/products/avtoc ... -mehanizmi
Трябва ти и едно захранване за 12 волта,ако се наложи и регулатор на оборотите.
Всичко това в къщичката :-D
Дай някоя снимка на езерцето и рибките ако го имаш или още е замисъл.
stilian20 - специалист
Благодаря ти, преди време като си го мислех се бях сетил за моторче от чистачки.
Езерото е почти готово няма още риби и растения, тази седмица ще го пълня.
По късно ще кача снимки.
stilian20 - специалист
Езерото е около 13 м3,
С максимална дълбочина 1,5м
на първата снимка се вижда и част от филтъра той е около 800 литра.

Прикачен файл

20170501_193254.jpg

Прикачен файл

20170501_193202.jpg
vlax - майстор
Браво =D> Много добре е станало.Дай малко подробности,дъното,филтър,водата,рибите,местото и т.н.Пускай снимки от време на време.
  • 1
  • 2

Тема "Мотор редуктор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: