• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
toolegittoquit - майстор
preslav написа:
Един приятел разкулачва стари батерии от лаптоп, вади здравите елементи и ги вмества в оригиналната кутия на винтоверта. Миналата седмица му подарих старата си батерия, а имам още 2 на път.
Може, но е хубаво да има някакво управление на заряда. Другият вариант за замяна е оловен акумулатор - евтини и дуракоустойчиви.
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
Може, но е хубаво да има някакво управление на заряда. Другият вариант за замяна е оловен акумулатор - евтини и дуракоустойчиви.
И двете неща са казани по-горе бе спамер... :lol: Пак не четеш, нали?
:partyman:
filmatoplo - майстор
:) Благодаря за отговорите ,има тук един майстор който се занимава с ел инсталации по автомобилите та той направи един вентоверт така на едно момче ,обаче не иска да прави на друг ( той си е крив ) брат ми погледна какво има във винтоверта - има малка платка от там вече нито брата нито аз знаем какво има на платката .
hidrazin - майстор
filmatoplo написа:
... брат ми погледна какво има във винтоверта - има малка платка от там вече нито брата нито аз знаем какво има на платката .
Тая платка и да я гледате и да не я гледате файда няма. Не я барайте! Тя е за регулиране на оборотите.
Ако толкова държиш да е на ток, по-горе са ти казали - мощно захранване.
Например от тук има 15 волта 10 ампера за 41 лв без ДДС.
http://www.meanwell-bg.com/
Става дума за това захранване:
RS-150-15
И си ти...
А оня, автомобилния майстор си е прав а не крив.
Ако тръгне да ти го прави ще трябва да ти вземе доста повече от тези 50-тина лева за захранването по-горе. :-D
:partyman:
filmatoplo - майстор
Такова нещо представлява платка с разни работи по нея :) Като малък в гората включих касетофон в акумулатор - свирише за последно :-D Кой да погледне колко волта са батериите.
zdravcho - специалист
Ако идеята е просто да си ползваш машинката и ти се намира под ръка зарядно за акумулатори, за 25-30лв си вземаш един акумулатор за ЮПС 12V/7.5(9)Ah примерно и един малко по-дълъг кабел. Така пак имаш мобилност (е носиш верта + акумулатора), но не си зависим от мрежово напрежение, контакти, удължител. По-дългия кабел осигурява достатъчна свобода на действие. Но това пак казвам при условие, че имаш зарядно за акумулатори да зареждаш батерията.
  • 1
  • 2

Тема "Винтоверт от 14 волта на 220 - как" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: