• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
filmatoplo - майстор
Здравейте имам винтоверт Спарки 14 волта с батерия която вече не държи ,може ли да се направи някак с кабел към мрежата .Ясно ми е че нещо се слага за да намаля но какво ,някой прави ли такива преустройства или там нещо което да ползвам.благодаря.Брата го пробва с какъв адаптер обаче 12 волта - върти ама слабо.
shadow__01 - майстор
Слагат се нови елементи в кутията на батерията.
Или як токоизправител на 14V и да издържа ток поне 7-8A
moimoimoi - майстор
не се занимавай с глупости а се ориентирай към нещо подобно
http://raidermashini.com/RAIDER-RDP-CDD ... 0%BA%D0%B8

или го ползвай с автомобилен акумулатор
krasi92 - майстор
За тия пари има скил което е по добро но човека пита за друго.Най-лесно е със захранване с подходящи параметри
DMN - майстор
Ако има начин, а и в стил "направи сам", едно оловно акумулаторче - 12V 1.4Ah на мястото на оригиналните батерии може би ще свърши работа. Може да използваш и оригиналното зарядно за него, но с някои преработки.
Иначе и аз имам една Макита 18V без батерия и я ползвам с адаптор 12V-2А. Вярно, че е в пъти под това, което е било в оригинал, но ми върши работа кучето, обаче има редуктор с две степени и от там увеличава въртящия момент, дори и бавно да върти навива винта докрай.
ilian ivanov - специалист
Добре де, 2 А стигат ли и. :?
cakev79 - специалист
Има вариант.Захранване за комп.Аз лично ползвам няколко такива,но е хубаво да са със скорости.
DMN - майстор
ilian ivanov написа:
Добре де, 2 А стигат ли и.
Не съм казал, че й стигат, а че все пак върши някаква работа въпреки занижените параметри на захранването, но голямо влияние оказва редуктора. Навива винтове около 4-5мм дебелина и около 5см. дължина, в дърво. Ето снимки на въпросните:
Прикачен файл:
P1140565.jpg
P1140565.jpg (98.79 KиБ) Видяна 2554 пъти
Прикачен файл:
P1140566.jpg
P1140566.jpg (54.66 KиБ) Видяна 2554 пъти
Прикачен файл:
P1140568.jpg
P1140568.jpg (94.6 KиБ) Видяна 2554 пъти
lov - майстор
Аз си решавам проблема така. Акумулаторчето се побира в дръжката. Корпуса на батериятс е излишен. Проблем е че си иска специано зарядно с балансирано зареждане за литиеви батерии. Има и една подробност батериите носят ускорен заряд и примерно за 15-20 минути са заредени.

Прикачен файл

IMG_20170408_144423~01.jpg
IMG_20170408_144423~01.jpg (68.34 KиБ) Видяна 2515 пъти
preslav - майстор
Един приятел разкулачва стари батерии от лаптоп, вади здравите елементи и ги вмества в оригиналната кутия на винтоверта. Миналата седмица му подарих старата си батерия, а имам още 2 на път.
  • 1
  • 2

Тема "Винтоверт от 14 волта на 220 - как" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: