Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Възможно ли е да се автоматизира включването на електрически уред, само когато тече вода по тръбите или примерно ако върти водомера? :?:
lov - майстор
Има контактни диференциални манометри за тази цел. Създадени са точно за тази цел. Монтират се на участъка от водопровода където трябва да се следи дали има дебит. Примерно да следят водно охлаждане и да изключат агрегата като спре циркулацията. А може и обратното както точно искаш ти.
hidrazin - майстор
nikolov333 написа:
Възможно ли е да се автоматизира включването на електрически уред, само когато тече вода по тръбите или примерно ако върти водомера? :?:
Да.
:partyman:
valentino76bs - майстор
nikolov333 написа:
Възможно ли е да се автоматизира включването на електрически уред, само когато тече вода по тръбите или примерно ако върти водомера? :?:
Те повечето истински проточни бойлери са така.
Andri01 - майстор
Да,с датчик за налягане.Но ако налягането е малко,му трябва датчик за поток!
nikolov333 - майстор
Този става ли, понеже е до 2.5bar-a значи ли че и при по-високо налягане ще работи? И понеже няма снимка ме учудва,
теглото му..дават го 6кг. :lol: https://vikiwat.com/product/20143/manom ... -45ma.html
Може би е като този, но контактите му са 10VА

Прикачен файл

product_large_46274.jpg
product_large_46274.jpg (61.83 KиБ) Видяна 2439 пъти
hidrazin - майстор
Щеше да е много по-лесно ако беше казал какво точно си решил да правиш...
Ей ти един за няма и 15 кинта...
Water Flow Sensor
:partyman:
nikolov333 - майстор
Идеално е..иначе идеята ми е да подава напрежение към уред за третиране на водата за да не стои под напрежение когато няма консумация понеже загрява. Гледам, че в коментарите на сайта са монтирали такова на проточен бойлер с контактор, но понеже и аз имам трифазен с електронно регулиране на температурата, се замислих, дали ще е добре да му включвам и изключвам захранването при всяко пускане на водата. Бойлера е само за ваната и мивката в банята, така че няма да се ползва постоянно. Чел съм, че електрониката им гори след втората година макар, че е Stiebel Eltron и не знам дали това ще помогне или по-скоро не..
torbalan - Дървен философ
nikolov333 написа:
... по-скоро не..
:)

Тема "Автоматично включване на електрически уред при пускане на водата??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: