Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ninovr - напреднал
Отворих кутията с платката на одеялото -има ключе за намаляне с три положения но е здраво Гръмнал е тиристора така че не се виждат надписите.Може ли да свържа директно само едно положение на одеялото или как да разбера какъв е тиристора...Благодаря Ви!
plamen6703 - майстор
Сигурен ли си, че е тиристор :wink: :partyman:
ninovr - напреднал
Не съм сигурен че е тиристор -на платката е обозначено -TR1
radius - майстор
Залагам да диод, на по-слабата степен минава през диода, на по-силната - директно.
Па може и одеало със ШИМ да има...ама платката наистина ще е платка с компоненти, а не един гол диод.
ninovr - напреднал
Мога ли да свържа само най силното положение директно-вклочвам например за 30 мин. изключвам и лягам
plamen6703 - майстор
Никой не знае дали можеш да го свържеш или не можеш, просто го свързваш, ако можеш и го ползваш както си го свързал. :partyman:
gogo7777 - майстор
ninovr написа:
Мога ли да свържа само най силното положение директно-вклочвам например за 30 мин. изключвам и лягам
Не може
MamaMy - майстор
Имам повече от 6-7 такива подобни уреда. Яки, одеяла, възглавници и др.
Само най-старото българско одеяло е с диод и гол ключ. Всичко останало е с ШИМ или фазови регулатори, че и с таймери против забравяне. На всичкото отгоре всичките имат термични защити, защита от късо и защити против оголване на нагревателя. Не знам дали имат защита при прекъсване, но е напълно възможно. Платките са много сериозни.
petromaniq66 - специалист
А случайно снимка на платката? И за да гръмне "тиристора" другия път може да гръмнат бушоните или да "хвръкнат" пътеките на платката. Измери съпротивлението на нагреватела!
ninovr - напреднал
Нагревателите са два-около 370 и 600 ома.Побългарих платката и преправих ключето пак с трите положения ппърви втори и последователно.Сложих допълнително много слаби бушончета 2 броя .заработи всичко като преди .Включвам загрявам изключвам и лягам

Тема "Въпрос за електрическо одеяло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: