• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте.Нов съм тук и имам интерес да си човъркам и да си се занимавам с елекроники,но само като хоби и за лично ползване. Та имам един неясен проблем. Имам соларен панел който максималната му енергия която произвежда 4.10 волта .Искам да го повиша по някакъв начин със схема до поне 8. (Да някой ще каже защо да се занимавам с такъм малък панел ами не си купя някой който произвежда 12. целта ми е да си се занимавам приятно ми е и ме успокоява. )
toolegittoquit - майстор
За какво ще се използва? DC/DC конвертор ти е решението иначе.
Мисля да го вържа към акумулатор .какъв да е този DC/DC конвертор .. Схема ще може ли ? Искам аз да си го направя ако е възможно
hidrazin - майстор
Приятно разглеждане...
DC/DC step up
:partyman:
DMN - майстор
TiestoSataza написа:
Мисля да го вържа към акумулатор
Не стана ясно каква е мощността (най-вече тока) на този панел и какъв е акумулатора(вид, напрежение, капацитет).
Панела е 4V 60 mA. Акомулатора ще го вземам според крайния резултат ..,
shadow__01 - майстор
TiestoSataza написа:
Панела е 4V 60 mA. Акомулатора ще го вземам според крайния резултат ..,
С толкова малък ток няма да можеш да заредиш нищо. Като вдигнеш напрежението на 12V тока ще падне на около 20mA. По-добре не се занимавай с този панел. Купи си акумулаторче и с него си тествай схемите. Ще му направиш и зарядно ако нямаш.
iliya_i - майстор
shadow__01 написа:
С толкова малък ток няма да можеш да заредиш нищо.
Не е верно. Може да си зареди батерияна на стар мобилен телефон. (не смартфон!). На времето (преди 10 + години) ми подариха такова от Виваком (по времето на прекръстването им от БТК). Заредих си няколко пъти батерията на Нокия-та с него. :wink:
hidrazin - майстор
iliya_i написа:
Не е верно. Може да си зареди батерияна на стар мобилен телефон. (не смартфон!). ... Заредих си няколко пъти батерията на Нокия-та с него.
Кой модел Нокия??? Не за друго ама и в момента съм с Нокия.
Батерийката е 700mAh и с това соларно зарядно ще се зарежда поне два дена (ако има достатъчно слънце).
По-старата ми Нокия беше с батерия над 1000mAh ... Ама и двете карат по над 5 дена ... :-D
:partyman:
shadow__01 - майстор
iliya_i написа:
Не е верно. Може да си зареди батерияна на стар мобилен телефон. (не смартфон!).
То ако е за едната нокия може да я зареждаш и с най-калпавата китайска външна батерия за смартфон поне 3 пъти.
  • 1
  • 2

Тема "Повишаване на волтаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: