Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
moimoimoi - майстор
на дядото самоделката дърпа 70 ампера
KingLin - майстор
Сега знам че ще бъда оплют ама който каквото и да ми говори няма да му повярвам че и той не го е правил. Взимаш си удължител 2.5 квадрата и си свършваш работата! ОБАЧЕ ако е по-дълъг от колкото ти трябва задължително го развиваш целия преди да почнеш да заваряш. За заварки в гаража едва ли става дума за корабни шевове така че ще си свършиш работата. Ако имаш да правиш голям шев го прави на почивки и си проверявай кабела дали не е много загрял. Като усетиш че става топъл пак почивка. Ако греша и заварянето не е някакво епизодично а системно вече можеш да слушаш съветите по-горе. А тия дето ще ми скочат ги питай те как заварят в мазето/гаража или на голям обект като някой МОЛ :)
hidrazin - майстор
moimoimoi написа:
на дядото самоделката дърпа 70 ампера
За 70 ампера май е по-добре да се захранваш на средно напрежение. :-D
Шегувам се, разбира се... Но пък електрожен (сериозен) на 50 метра не е много смешно...
:partyman:
gogo7777 - майстор
Взимаш си удължител 2.5 квадрата и си свършваш работата!
Естествено. Тук малко хора могат да си представят 50 метров удължител 3х4 кв.....само като го видят и ще се откажат да го размотават :lol:
За какъвто и да е монофазен заваръчен апарат удължител 3х2,5 кв. стигат.
nikolov333 - майстор
Имам лоши спомени от заварките на коловете за една ограда на село, навремето преди 20-тина години.. Понеже завярявах с няколко снадени удължителя по 1.5мм2 и някакъв скапан електрожен с боклук електроди, а шишовете дето бяха забили в бетона бяха от чугун :lol: Електродите палеха много трудно от пада на напрежението, но оградата си стои и до ден днешен, само че яко се бях осветил.. :cool:
Junak - майстор
Абе, LulaSvob спомена ли какъв тип е електрожена? :? Че гледам, цели трактати се изписаха тука :)
gogo7777 - майстор
Не е споменал, но това няма значение....
Димитър Димов - специалист
"Този кабел, на който е щепсела, отива долу в гаража ми и скоро пак ще трябва да заваряват. Т.е. трябва да е стабилна работата." След като желаеш работата да е стабилна защо не си направиш в гаража стабилна инсталация,а си играеш с разни съмнителни разклонители и удължители?
fox_vt - майстор
gogo7777 написа:
Не е споменал, но това няма значение....
Скоро заварявах със три удължителя по 15 метра със 3,25 норд със 125А. Апарата е ММА 200 , абсолютно никакъв проблем. Така че има значение какъв е електрожена.

Пп удължителите са 3*2,5мм разбира се такива неща като 4 или 6 квадрата са вятър работа, освен ако ще гориш десет електрода един след друг, което в гаража няма да стане определено.
kolev_k - специалист
nikolov333 написа:
Понеже завярявах с няколко снадени удължителя по 1.5мм2 и някакъв скапан електрожен с боклук електроди, а шишовете дето бяха забили в бетона бяха от чугун :lol: Електродите палеха много трудно от пада на напрежението, но оградата си стои и до ден днешен, само че яко се бях осветил.. :cool:
Извинявам се за невежеството ми,но с какви електроди се заварява чугун :?: Ако питам в магазина за боклук-електроди,със сигурност ще ме гледат странно.Виж скапан елжен мога да намеря.Благодаря!

Тема "Щепсел прави късо - Помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: