Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Текста е за интегриране на мощност. Не пише че не може да се вземе U=230V. Айде пак :)
toolegittoquit - майстор
zz_stefanov написа:
Текста е за интегриране на мощност. Не пише че не може да се вземе U=230V. Айде пак :)
Абе ти знаеш ли как се мери мощност или просто се правиш на остроумен? :?
Намери го ти като знаеш много. Не не може да вземеш U=230, защото като мериш мощност мериш тока и мериш напрежението.
zz_stefanov - майстор
Ми а отговори на въпроса има ли електромери дето не мерят напрежението. Ко ми даваш цитати дето не отговарят на въпроса, и ми показваш интеграли.
От де да знам как сега се мери мощност, по наше време я мерихме с ролетка и записвахме данните в ИМКО 2 :lol:
Сега ти оставям в размисъл, ако някой производител реши да пусне електромер на който е написано да работи на U=230V +-2%
и не мери напрежение, ще е в нарушение ли на цитираното от теб.
:)
toolegittoquit - майстор
zz_stefanov написа:
ако някой производител реши да пусне електромер на който е написано да работи на U=230V +-2% и не мери напрежение, ще е в нарушение ли на цитираното от теб.
Толерансът на напрежението на захранващата мрежа е 10% Как мислиш?
hidrazin - майстор
Draganov написа:
Питам,защото някъде прочетох,че е възможно отчитането да става само с измерване на тока и умножение с константа 230 за напрежението.
И къде е това някъде??? Или е в стил ЕЖК (една жена казала - руса, на пазара). :-D
Като толкова те вълнува вземи си купи БДС EN 50470 и чети на воля...
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Като толкова те вълнува вземи си купи БДС EN 50470 и чети на воля...
Не мога да си отговоря на въпроса защо документацията на БДС стандартите е платена, като се изисква да се спазва БДС стандарт. И като гледам, само ние искаме пари за стандартите, които в половината случаи са копирани от EN/ISO
zz_stefanov - майстор
toolegittoquit написа:
zz_stefanov написа:
ако някой производител реши да пусне електромер на който е написано да работи на U=230V +-2% и не мери напрежение, ще е в нарушение ли на цитираното от теб.
Толерансът на напрежението на захранващата мрежа е 10% Как мислиш?
Не го мисля знам го. Е и то нищо не забранява. И ти еди чети стандарта. :) :)
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
hidrazin написа:
Като толкова те вълнува вземи си купи БДС EN 50470 и чети на воля...
Не мога да си отговоря на въпроса защо документацията на БДС стандартите е платена, като се изисква да се спазва БДС стандарт. И като гледам, само ние искаме пари за стандартите, които в половината случаи са копирани от EN/ISO
Айде бе...
95,43 €
NOK 580,00 (eks. mva)
138,60 PLN
Printed Edition - $289.56
Пак се изхождаш по теми където не си компетентен....
И не можеш ли да се сетиш защо са платени? За да не се четат от шушляци. :lol:
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
И не можеш ли да се сетиш защо са платени? За да не се четат от шушляци.
Шушляк си ти. Стандартите би трябвало да са достъпни за всички. Ей сега ще платя 50-100Евро за документ, който ще прегледам един път и толкова.
zz_stefanov написа:
И ти еди чети стандарта.
Иди ти го чети. Посочените разпоредби обясняват всичко. Да ти приличам на кученце да ми казваш "браво"?
Последна промяна от toolegittoquit на вт май 30, 2017 9:06 pm, променено общо 1 път.
Keresteliev - специалист
toolegittoquit написа:
....
Шушляк си ти.
.....
Да ти приличам на кученце да ми казваш "браво"?
Питаш и си отговаряш!

:lol:

Тема "Какво отчитат новите електронни електромери?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: