• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Joro T - специалист
Сега се сещам по тоя повод с кондензатора, че преди 20 години като ученик през ваканциите на село комшията докато пробиваше с дрелката, на дядо ми респрома му се появяваше снеговалеж с бели точки :))) 100% и той го е изхвърлил тоя кондензатор! :)))
plamen6703 - майстор
Joro T написа:
Момчета махнах го тоя кондензатор и дрелката си работи та се подфърля :) Имам и още един елегантен такъв нов кондензатор,
но ме домързя да го слагам и ще я ползвам без, а и докато ползвам дрелката радио не слушам и телевизия не гледам :))) Тия средства за
масова комуникация предизвикват повече смущения в мене отколкото дрелката на тях :)) Само едно ме притеснява - като няма зануляване да не ме тресне тока по някое време може би тоя кондензатор е имал и такава допълнителан функция или греша? Благодарности на всички и особено на FM STEREO за съветите и отделеното време!
Грешиш :) Ползвай си дрелката спокойно и не се задълбочавай излишно в незначителни подробности :)
FM STEREO - специалист
Joro T написа:
Само едно ме притеснява - като няма зануляване да не ме тресне тока по някое време може би тоя кондензатор е имал и такава допълнителан функция или греша?
Кондензаторът няма такава функция,за да е занулена кабелът трябва да е трижилен като третото жило е свързано с металният корпус на двигателя и съответно от другата страна на занулитените пера на щепселът. Всички подобни машини обаче са без зануляване защото ел.двигателят им е изолиран от мателните части и патронникът и практически няма опасност да те удари тока при офазяване на ел.двигателят и.
Joro T - специалист
Мерси още веднъж! Прав си от тея уреди - дрелки шлайфове нито един няма зануляване. :rock:
  • 1
  • 2

Тема "Дрелка MZ16 600W - прегряване на кондензатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: