Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Някой може ли да ми каже как да тествам ротора на ъглошлайфа си дали е повреден или да търся повредата на друго място.
plamen6703 - майстор
nnenkov написа:
Някой може ли да ми каже как да тествам ротора на ъглошлайфа си дали е повреден или да търся повредата на друго място.
С "бръмкач", който трябва да си го направиш и който после няма да ти трябва или като отнесеш машината да я провери сервизен техник и да ти каже дали дефекта е в ротора.
Какво се случва с ъглошлайфа ти, че се съмняваш в ротора?
zmiori - специалист
Ееее това е за бисерите. Верно че бръмчи ама чак пък "бръмкач". Готино звучи.
Наи дибре иди на спец да ти го погледне. Инак става и с мултицета ама ще се намразиш докат го провериш и пак няма да е сигурно че е здрав.
mirochukov - напреднал
С пробна лампа на 220 волта! Ако има пробив ще покаже.
plamen6703 написа:
nnenkov написа:
Някой може ли да ми каже как да тествам ротора на ъглошлайфа си дали е повреден или да търся повредата на друго място.
С "бръмкач", който трябва да си го направиш и който после няма да ти трябва или като отнесеш машината да я провери сервизен техник и да ти каже дали дефекта е в ротора.
Какво се случва с ъглошлайфа ти, че се съмняваш в ротора?
Как се прави "бръмкач" и какво представлява да си направя?
mirochukov написа:
С пробна лампа на 220 волта! Ако има пробив ще покаже.
Как да свържа пробната лампа?
plamen6703 - майстор
nnenkov написа:
plamen6703 написа:
nnenkov написа:
Някой може ли да ми каже как да тествам ротора на ъглошлайфа си дали е повреден или да търся повредата на друго място.
С "бръмкач", който трябва да си го направиш и който после няма да ти трябва или като отнесеш машината да я провери сервизен техник и да ти каже дали дефекта е в ротора.
Какво се случва с ъглошлайфа ти, че се съмняваш в ротора?
Как се прави "бръмкач" и какво представлява да си направя?
Така нареченият "бръмкач" или "жаба" представлява отворен трансформатор, но се опасявам, че не знаеш и какво е отворен трансформатор, което е нормално :)
Гледам, че си питал как се прави с "пробна лампа за 220 волта", никак не прави с такава лампа. Принципно не всеки съвет е правилен и безопасен, не се занимавай с глупости :wink: Отнеси ъглошлайфа да го погледнат в сервиз и ако е ротор да прецениш дали е изгодно да ремонтираш или да бракуваш.
shadow__01 - майстор
nnenkov написа:
Как се прави "бръмкач" и какво представлява да си направя?
Нещо такова.
https://www.youtube.com/watch?v=yXQ0heuV6VE
Представлява мощен трансформатор с отрязана част от магнитопровода и без вторична намотка. Останалото се вижда и в подобните клипчета отдясно.
kolev_k - специалист
Никой не попита за симптомите и поведението на болния шлайф,а и автора не каза какви са,и сигурен ли е че проблема е в ротора.Да не се окажат четки,връзки,ключ,кабел и т.н.
Към автора:премери с омметър съпротивлението м-у всички съседни перца на колектора.Трябва да имаш еднакво съпротивление+/- 2-3 десети.По тоя начин ще хванеш прекъсната намотка(много искрят четките в тоя случай).С бръмчалника се ловят навивки накъсо.
fbr - майстор
С омметър нищо не става, бъди сигурен. Гарантирано точен метод, подаваш на четките променливо 12-24 волта и мериш на колектора напрежението между съседните ламели. Разлика не трябва да има.

Тема "Тестване на ротор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: