Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DMN - майстор
baizoro написа:
Извинявам се за краснописа!!!
Ааа, видя ли колко са важни запетаите понякога, ето че запетайката накара тока да мине през акумулаторите, иначе щях да те питам - като не минава(както го беше написал) и като изключиш панела - как тогава светят лампите :?, че и мигат даже :-D .
baizoro написа:
колкото повече пече и зарежда толкова по силно премигват ледовете.
Не си написал какъв е контролера(има различни видове) и какъв ток ти дават панелите, или кажи с каква мощност са.
Пишеш, че имаш три акумулатора - как са свързани?
Моно панели 3 броя по 130 вата
Lcd 40 А Mppt Соларен контролер 12v/24v - 180 лв
;инк за снимка http://solarbg.weebly.com/controlers.html
vassques - напреднал
Сега е момента да покажеш, какъв димер ползваш.
Не знам майстора как ги е свързал паралел ли последователно не знам не съм електрончик ...
това е димера ама не помня колко вата е утре ще погледна//
http://www.krushki.com/index.php?main_p ... cts_id=241
DMN - майстор
Ами според моето скромно мнение - димера и МРРТ-контролера, нещо не се разбират.
Пробвайте с майстора или ако ти можеш, да включите лампите директно без димера, да видите пак ли ще мигат - най-вероятно - не.
Последна промяна от DMN на вт юни 13, 2017 11:59 pm, променено общо 1 път.
nikolov333 - майстор
Сменяй го..с тези от поста ми по-горе..!
nikolov333 - майстор
Значи остават контролера или лентата.. Ако можеш купи някаква друга лед лента или ако имаш пробвай с нея ще мига ли..
Благодаря ти за мнението утре ще купя две различни ленти и ще пробвам ...Тез смениха 2-3 контролера и същата работа последния контролер беше штека 30 амперов същото гавно!Говорих с един "добър" електрончик той ми каза че трябва да сложа ди си-ди си контролер а не тези Mppt ...

Тема "Проблем с лед осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: