Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, изчетох няколко теми по темата, само че малко се обърках и се извинявам предварително за създаването на тази в която ще питам за говорени неща.

това е положението при мен:
Прикачен файл:
IMG_4404_.jpg схема на печката
- схема на печката
Прикачен файл:
IMG_4405-.jpg
- кутия на печката
Прикачен файл:
IMG_4441-.jpg
- контакт твърда връзка
Прикачен файл:
IMG_4444.jpg
- кабел

Мрежата е двужилна!

Какво разбрах до момента:

на твърдата връзка кабела от мрежата го връзвам на 1-фаза-кафяв и 2-нула-син, а кабела за печката съответно на 6 фаза-кафяв, а на 7 нула-син
на 8 връзвам заземяването - което идва от печката

на печката фазата я връзвам на L1(1,2,3) които свързах с два моста, на N(4,5) свързани с един мост нулата и на PE заземяването


Бъркам ли някъде и ако да къде?

Предварително благодаря за отговорите и се извинявам още веднъж за поредната тема.
iliya_i - майстор
Не виждам добре моста на твърдата връзка, но ако е между 2 и 3, всичко е както си го написал. :partyman:
Ако ти е по-удобно може вместо 1-6 да използваш 4-9 на твърдата връзка.
iliya_i написа:
Не виждам добре моста на твърдата връзка, но ако е между 2 и 3, всичко е както си го написал. :partyman:
Ако ти е по-удобно може вместо 1-6 да използваш 4-9 на твърдата връзка.
Това е
Прикачен файл:
IMG_4443--.jpg
така както си го описал и ти.

Благодаря ти за бързият отговор! :)
dobcho_vn - специалист
Добре би било щом ще използваш ШВПС да използваш и това http://www.tashev-galving.com/439000-20 ... +кримпване ,но ще ти трябват и съответните клещи.
plamen6703 - майстор
Толкоз път за един път, никой път :lol:
nikolov333 - майстор
Дано да има друг път.. :-D :lol: :lol:
PCL82 - майстор
Кабелът, който си снимал ми се вижда тънък. Все пак зависи от предпазителя.
при 16А мин. 3х1,5мм2 ШВПС
при 20А мин. 3х2,5мм2 ШВПС
при 25А-32А 3х4мм2 ШВПС

Ако нямаш възможност да сложиш кабелни накрайници, калайдисай краищата.

Бих ти препоръчал на махнеш фабричния мост на твърдата връзка, като вместо него оголиш нулата на инсталацията на ок. 3см и я прекараш от дясно на ляво (по часовниковата стрелка от горе) през заземителния винт и след това краят го свържеш към 2. Предимството пред фабричния мост е, че която и връзка да се разхлаби няма да настъпи опасното офазяване на корпуса, както би се случило с фабричния мост ако клема 2 се разхлаби. Поради тази причина в сегашната Наредба 3 се забранява свързването на работен N и защитен PE проводник под общ контакт, какъвто се оказва клема 2. При дългото оголване на на входната нула имаме свързване под независими контакти.
tzetz009 - специалист
:-D Сега пък пАялник за калайдисването трябва да се купува ! И флюс или колофон и тинол( :cool: чешки , а не китайски) !

( Между клещи за кримпване и поялник бих избрал поялника )

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
За този тип твърда връзка може да се мине и без кримп клещи. Тя си е като лустер клема.
Надяваш кабелния накрайник на кабела, вкарваш в клемата и стягаш с болтчето.
Болтчето си стяга кабела но не го прерязва заради накрайника...
:partyman:
doejon - помощник
Ами човекът е казал, че, цитирам "Мрежата е двужилна"!

Та от тук е ясно, че НЕ е заземена връзката с която той работи. Това е важно да го стори, защото корпуса ще бие ток и има риск и т.н.

Той сам казва, че "на 8 връзвам заземяването - което идва от печката" и от там нататък какво като от 8 не отива никъде другаде. Стои си на 8 и къде отива като връзката, към мрежата с която той работи, е двужилна? Ясно е, че тия 2 жила са фаза и нула и няма заземяване.

Някой може да ме просвети, ще се радвам да науча нещо.

Тема "Свързване на готварска печка в мрежата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: