Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
emskia - специалист
Здравейте,
С един приятел искаме да му автоматизираме осветлението на вилата по етажите. Дилемата е следната: закупихме няколко PIR ключа от този модел https://vikiwat.com/elektronen-pir-klju ... x2000.html. Има две стълбища, като са направени с девиатори ( по един ключ в началото и края на стълбището) с три проводника. Искам да ги заменя с PIR ключове, но малко ми е объркващо как да стане като е направено с девиатори. Идеята е да може и през двете места да може да се активират сензорите, защото нямат пряка видимост. Например като влиза от пертер и да се цъкат лампите по стълбите и след тов като е на 2-рия етаж да се активира другия сензор и пак да цъка лампите по същия коридор.

Благодаря предварително.
tzetz009 - специалист
То за ставането ще стане , ако над всеки ключ имаш разклонителна кутия идвата транзитни проводника от ключ до ключ минават през тях ! В зависимост от изпълнителя понякога същите заобикалят кутията без да влизат вътре !!! Дай малко снимки от кутиите . Благодарим предварително :-D !

:partyman: :partyman: :partyman:
DMN - майстор
Трябва да се търси начин двата PIR ключа да се свържат паралелно.
Гледам, че за тези ключове в характеристиката им е дадена максималната комутирана мощност на различните видове лампи. По-интересно е колко е минималната мощност на лед лампа например, с която ще може да работи и захрани този ключ, тъй като захранването се осъществява през самата лампа, пък лед лампите не са като ЛНЖ . Имам съмнение, че тока през такива лампи с малка мощност, няма да е достатъчен да захрани PIR ключа или пък лед лампата няма да изгася напълно, а ще мъждука в тъмното :? .
:partyman:
hidrazin - майстор
Тези PIR-ове май са двупроводни. Тогава питащия ще пие една студена вода...
:partyman:
tzetz009 - специалист
Ключовете ако са двупроводни и работят адекватно в паралел тогава нещата стават много прости . Хубаво е да се провери чрез "временна постановка" и лампа дали това е така . Няма да се кърти , няма да се отварят кутии . Ще чертаем окончателния вид довечера !

:partyman: :partyman: :partyman:
Junak - майстор
Двупроводните зор работят с LED. Искат къде 40-50 W консуматор.
tzetz009 - специалист
Начертал съм ти един пример според класическата девиаторна схема . А дали твоята е такава това трябва да се провери от теб :-D ! Разкачаш девиаторите , вземаш мултицета и "фазомерния еднополюсен фазоуказател" и мериш ! Условно точка "A" ти е фазата , "B1-B2" и "C1-C2" са транзитните проводници , точка "D" - към лампите .
Прикачен файл:
111.png
111.png (5.92 KиБ) Видяна 1784 пъти
Прикачен файл:
112.png
112.png (6.61 KиБ) Видяна 1784 пъти


:-D От третия път стана !

:partyman: :partyman: :partyman:
emskia - специалист
Здравейте,
Малко закъснях с отговора, но благодарение на колегата tzetz009 всичко стана перфектно. :)

Тема "Свързване на PIR ключове за стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: