Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте.Купих си едно бунгало в един кампинг.Не плащам ток но не мога да включа уред с мощност над 1000вата.Кафе машината ми е 1500 вата и като се включи бушона пада и трябва да ходя до рецепцията да кажа да ми го включат.Възможно ли е от контакта в бунгалото да искарам 2 кабела след това предпазител 20А и тогава да включа кафе машината за да не пада бушона.Благодаря ви предварително
radius - майстор
И как си представяш да не пада, като добавиш предпазител. Явно е 6А "главния" :lol:
Незнам няма ли някакъв начин
preslav - майстор
nikiprt написа:
Незнам няма ли някакъв начин
Има много начини, зависи кой е приложим в твоя вариант. Вероятно и да попитам няма да можеш да кажеш веднага какъв е предпазителят на рецепцията, колко квадрата е кабелът и с каква дължина от рецепцията до бунгалото, въздушен ли е или минава под земята. Когато уточниш тези неща заповядай пак да говорим за варианти и се подготви за още уточняващи въпроси. Предполагам за бунгалото е предвиден ток само за осветление и някакъв хладилник - питай (ако има кого) околните как са си решили проблема.
plamen6703 - майстор
nikiprt написа:
Незнам няма ли някакъв начин
Начина е да си откриеш партида и да си плащаш за потребената електроенергия. Другият начин е да промениш условията, които предлага къмпинга според твоите изисквания.
preslav написа:
nikiprt написа:
Незнам няма ли някакъв начин
Има много начини, зависи кой е приложим в твоя вариант. Вероятно и да попитам няма да можеш да кажеш веднага какъв е предпазителят на рецепцията, колко квадрата е кабелът и с каква дължина от рецепцията до бунгалото, въздушен ли е или минава под земята. Когато уточниш тези неща заповядай пак да говорим за варианти и се подготви за още уточняващи въпроси. Предполагам за бунгалото е предвиден ток само за осветление и някакъв хладилник - питай (ако има кого) околните как са си решили проблема.
Предпазителя е 4А кабела е 2,5 с дължина 5 метра по въздуха понеже до бунгалото има табло но е заключено
ESPACE - майстор
Има начин но трябва да се отвори кафемашината и последователно на нагревателя да се сложи един диод. Ще загрява два пъти по дълго време но няма да ти пада предпазителя.
plamen6703 - майстор
Това изобщо не е сигурно :wink:
Мисля ако купя Инвертор 12V-220V, 1500W и да го включа в контакта вместо на акумулатор с трансформатор 220V-12V дали ще стане
ESPACE - майстор
plamen6703 написа:
Това изобщо не е сигурно :wink:
Кое точно не е сигурно?

nikiprt написа:
Мисля ако купя Инвертор 12V-220V, 1500W и да го включа в контакта вместо на акумулатор с трансформатор 220V-12V дали ще стане
Няма как да стане, още по бързо ще пада предпазителя. За да не пада трябва да намалиш консумираната мощност. С това допълнително двойно преобразуване ти я увеличаваш.
Последна промяна от ESPACE на пет юни 16, 2017 5:47 pm, променено общо 1 път.

Тема "Моля за помощ.Възможно ли е." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: