Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
preslav - майстор
nikiprt написа:
preslav написа:
nikiprt написа:
Незнам няма ли някакъв начин
Има много начини, зависи кой е приложим в твоя вариант. Вероятно и да попитам няма да можеш да кажеш веднага какъв е предпазителят на рецепцията, колко квадрата е кабелът и с каква дължина от рецепцията до бунгалото, въздушен ли е или минава под земята. Когато уточниш тези неща заповядай пак да говорим за варианти и се подготви за още уточняващи въпроси. Предполагам за бунгалото е предвиден ток само за осветление и някакъв хладилник - питай (ако има кого) околните как са си решили проблема.
Предпазителя е 4А кабела е 2,5 с дължина 5 метра по въздуха понеже до бунгалото има табло но е заключено
В тази таблица - http://www.eltro-bg.com/articles_2.htm - можеш сам да видиш какво можеш да захраниш с 2.5 квадрата кабел. Въпрос на договорка е да се сложи по-голям бушон на рецепцията.
Говорил съм с управата на кампинга не разрешават да се сложи по голям ампераж
preslav - майстор
ESPACE написа:
Има начин но трябва да се отвори кафемашината и последователно на нагревателя да се сложи един диод. Ще загрява два пъти по дълго време но няма да ти пада предпазителя.
Може и още една кафеварка да се свърже последователно.
hidrazin - майстор
nikiprt написа:
Говорил съм с управата на кампинга не разрешават да се сложи по голям ампераж
Ами филма приключва до тук. За кафе ще си купиш газов котлон...
:partyman:
preslav - майстор
nikiprt написа:
Говорил съм с управата на кампинга не разрешават да се сложи по голям ампераж
Собствен агрегат - има и достатъчно обезшумени. По-евтиния вариант е да си подбереш ел.уредите под 800 вата или да минеш на газ за кафе, готвене и т.н.
plamen6703 - майстор
ESPACE написа:
plamen6703 написа:
Това изобщо не е сигурно :wink:
Кое точно не е сигурно?
Това с диода :)
Един акумулатор и с инвертор като се изтощи ще го зареждам
hidrazin - майстор
Бая акумулатор ще да е. За да си пуснеш кафеварката от 1500W ще трябва да консумираш от него къде 150 ампера.
И това докато трае цялото варене на кафето.
За следващото кафе ще трябва да изчакаш до следващия ден - докато се зареди акумулатора. :-D
По-добре си вземи кафеварка на 12 волта. Примерно:
Мобилна кафеварка за кола
:partyman:
ESPACE - майстор
plamen6703 написа:
ESPACE написа:
plamen6703 написа:
Това изобщо не е сигурно :wink:
Кое точно не е сигурно?
Това с диода :)
И кое е несигурното според теб? Защото аз се обзалагам че е 100% сигурно и ще е работещо!
plamen6703 - майстор
ESPACE написа:
plamen6703 написа:
ESPACE написа:

Кое точно не е сигурно?
Това с диода :)
И кое е несигурното според теб? Защото аз се обзалагам че е 100% сигурно и ще е работещо!
Изпробвай го и се убеди на практика какво ще се случи. Аз съм от хората, които предпочитат емпирични данни пред теоретични...

Тема "Моля за помощ.Възможно ли е." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: