Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kolega - специалист
Имам един Самсунг на 15-на години, който още си работи, но искам да го преместя. Така и така ще го размествам, та се замислих дали ще изкара още дълго или направо да го сменям. От една страна е на 15 години, от друга е на 15 години и работи без проблем.
plamen6703 - майстор
Нещата опират до варианта "тука има тука няма де е топчето" :)
nikolov333 - майстор
Според мен ще работи поне още 15-се години.. :-D Имаме два Panasonic-а 12-ки у нашите, на толкова години и не се предават още.
Единия го преместиха на село и сложиха нов инверторен на негово място. Изкара около три години и при един токов удар си замина..
wanderer - специалист
абсолютно подобен случай. наследих един имот, и свалих от там един панасоник, по груби сметки 13 - 15 годишен. сам си го свалях и слагах на моята къща, само приятел ми събра фреона, и го подвърза наново. искаше само малко допълване с фреон. вече втора година работи без проблеми при мен, а и преди това никога не е създавал грижи. ама как тежи това външно тяло.....мисълта ми беше, че тези старите ми се виждат доста надеждни, ако не е създавал проблеми продължавай да си го ползваш. па ако можеш сам да си го демонтираш/монтираш почти нищо не губиш.
шоп - майстор
@kolega, както по-нагоре се написа, ако сам си извършиш демонтажа и монтажа ще се наложи само да викнеш техник само да ти вакумира системата и да я напълни отново с фреон. Не е голям разхода и риска.

15 години не са много. Всичко зависи колко % от времето за тези 15 години е работил климатика.

Вкъщи имам 5 бр LG монтирани 2003 год, които не са инверторни и са ползвани за охлаждане макс 20-30 дни годишно в летните жеги и по 20 ина дни пролет и есен за отопление преди да запаля локалното отопление.

НИЩО НЕ Е ПИПАНО ЗА 15 ГОДИНИ!!!

Няма нито един признак за амортизация.
Успехи!
fox_vt - майстор
Аз имам едно хитачи на 12-13 години, използван е за основно отопление зимата само той,и лятото за охлаждане последен етаж юг.... НЕ е вакумиран въздуха е изкаран със фреона, на заварки е вътрешното тяло без да се продухва със азот и тръбите са дълги по малко от 1,5 метра. До тук разбива три климатични мита.... :lol: инвертор е климатика.

Тема "Стар климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: